Bota Unë do të doja të jetoj në

Kam marrë pjesë në një ngjarje të veçantë në Shtëpinë e Bardhë për të festuar muajin e aziatike historinë amerikane, e cila kurrë nuk e di kur ajo është. Unë jam guessing se është May, sepse kjo është e maj. Por për mua çdo muaj është muaji Asian histori kryesisht për shkak se unë jam në një gjendje të vazhdueshme të të mësuarit në lidhje me të dhe veten time dhe se si kemi ardhur që të jetë në këtë vend dhe se si ne të qëndrojnë këtu dhe vazhdimisht reinvent dhe ripërcaktuar kush jemi.

Ajo ishte një festë e zhurmshme të vërtetë të ftohtë, me shumë njerëz që unë absolutisht adhuroj në (e bardhë), shtëpinë si angryasianman (i cili është super hot dhe sexy në person btw - Sorry të mishëroj ju, por ju jeni adorable), DJ Rekha , Kelly Hu dhe miku im i vjetër Kal Penn i cili aktualisht punon atje! Unë pashë atë jashtë me një clipboard, që për mua do të thotë të punuar, sepse askush nuk ka një clipboard, nëse ata janë të vështirë në punë.

Ne u trajtuan me shumë të mirë të bardhë brulee crème shtëpi dhe rreh nxehtë Bhangra nga DJ Rekha dhe pastaj ka pritur për President që do të vijnë dhe të japë një fjalim. Unë nuk kam qenë në Shtëpinë e Bardhë që nga administrata e Klintonit, kështu që ishte një ndjenjë e mrekullueshme për të ardhur përsëri pas gjithë këtyre viteve dhe të ndjehen aq të mirëpritur. Edhe pse ndërtesa është e njëjtë, vendi ka ndryshuar aq shumë. Të gjithë stafit të Shtëpisë së Bardhë janë kaq të rinj! Është me të vërtetë fantastike për të parë brezi i ri në mënyrë të pasionuar në lidhje me politikën dhe kushtonte të gjitha energjitë e tyre në administratën e Obamës. Është e rock and roll dhe shumë emocionuese!

Duke folur për rock and roll, natyrisht kur Obama u dhënë fjalën e tij, siguroi të drejtën vend në rreshtin e parë. Unë kam qenë të mjaftueshme tregon shkëmb dhe është një groupie të gjatë të mjaftueshme për të dini se kur ju doni të merrni backstage, ju duhet të qëndrojnë në frontin e këngëtari kryesor, jo direkt përballen me atë, por pak të tij të majtë, ku syri rockstar natyrisht qëndron . Anyways, gjatë fjalës së tij, presidenti në fakt winked në mua! Ai zbriti nga podiumi dhe eci mbi mua dhe mbajti dorën time për disa minuta dhe më tha se ai ishte një tifoz i imi dhe unë jam shumë i këndshëm dhe i gëzuar komedi time pafundësisht. Ai e pyeti se çfarë i kishte bërë dhe në qoftë se unë kam qenë në turne dhe i thashë unë isha duke punuar për Lifetime dhe gati për të shkuar në turne dhe në përgjithësi, duke u përpjekur për të përfaqësuar. Dhe ai tha, "edhe ju jeni duke bërë një punë të mirë që përfaqëson të gjithë neve ... një punë të mrekullueshme! Shumë very funny! ", Dhe pastaj ai u tërhequr larg nga turma e tij të sigurisë dhe të stafit dhe tifozëve. Ajo ishte një moment të pabesueshme për mua dhe diçka që unë do të thesar për pjesën tjetër të jetës sime. Sepse për mua Obama është shumë më tepër se lideri i botës së lirë. Po ai është president dhe ai është tip më e rëndësishme mbi tokë, por kuptimi i tij shkon përtej zyrës politike. Çfarë Obama përfaqëson për mua është ideja që ne kemi ardhur deri tani si një komb në aspektin e racës dhe të pranimit dhe përfshirjes se ne mund të kemi një president që nuk është i bardhë. Unë mendoj se kjo jehon aq thellë me mua dhe të gjithë ata që e kanë ndjerë në një kohë ose në një tjetër si "tjetër." Kuptimi i Obamës në shoqërinë e sotme është praktikisht mitologjike. Prania e tij do të thotë që ne kemi arritur diku të ndryshme. Diku më mirë. Kjo është bota që unë do të doja të jetoj në.

Politika po ndryshojnë, dhe kjo është e jashtëzakonshme emocionuese. Nëse ju jetoni në San Francisko, unë kërkoj nga ju që të shikoni Tereze Sparks i cili po kandidon për zyrën atje. Ajo është një person tjetër, si Barack Obama, prezenca e të cilit kuptimi dhe punës dhe është pothuajse mitologjik. Pothuajse legjendë. Historia e saj është shumë si ajo e Harvey Milk, dhe ajo është aq e ngjashme që Stuart Milk ka folur në emër të saj shumë herë dhe gjithashtu është një lojtar i madh në fushatën e saj për zyre në San Francisko. Unë kam pasur kënaqësinë e ditur Terezë për shumë vite. Për herë të parë u takua e saj kur ajo më ftoi t'i bashkohet bordit të Mirë vibracioneve, ku kam shërbyer për dy vjet. Kam marrë të dini atë shumë mirë me takimet tona të shumta bordit dhe shumë dhe shumë e palëve darkë duke folur në fund të natës. Unë kam qenë i impresionuar nga ajo në nivele kaq shumë. Theresa Sparks është një transwoman i cili ka luftuar homofobinë dhe paragjykim dhe urrejtje që vjen nga kaq shumë anë të ndryshme, përfundimisht mbizotërojnë mbi aq shumë injorancën që më në fund t'u bërë President i komisionit të policisë. Është e pabesueshme që një person transgendered është i aftë të mbijetuar në forcat e policisë në të gjitha, por që të ketë forcën dhe pasionin dhe intelektin dhe moxie të vërtetë të bëhet President i komisionit të policisë - kjo është një mrekulli e çiltër. Unë besoj në Terezës Sparks dhe kapacitetin e saj të vazhdueshëm për mrekulli. Ajo ka punuar pa u lodhur për komunitetin LGBT në San Francisko, duke u përqëndruar kryesisht në komunitetin transgendered, e cila është pjesë e familjes sonë që gjithmonë duket për të marrë të lënë anash, dhe ajo është një ikonë e vërtetë politik dhe figurë heroike për mua dhe shumë të tjera.

Megjithatë, fushata e saj është e mbushur me shumë injorancë. Kur kërkon miratimin nga grupet politike të grave 'liberale' s, Theresa ka thënë se ata vetëm të mbështesin "gratë e vërtetë." Unë mendoj se kjo është e neveritshme. Jo vetëm që është Theresa Sparks një grua e vërtetë, ajo është një frymëzim për të gjitha femrat. Ajo është një luftëtar, një i mbijetuar, një biznesmene whipsmart, një nënë, lloji i liderit vendlindjen time të dashur duhet. Ajo është dikush që do të ndryshojë San Francisko, dhe duke bërë kështu, të ndryshojë botën, diçka që duhet të ndodhë dhe të ndodhë tani. Unë nuk jetojnë në qytetin e bukur nga gji, por unë ende e dua atë, unë ende të kujdesen për atë që ndodh atje dhe kështu që unë ju bëjë thirrje për të parë se çfarë Theresa Sparks është duke bërë. Ashtu si Obama, ajo është një simbol që bota po ndryshon. Dhe ne të gjithë jemi më të mirë për të.

11 Komente. Add To Mix ...

  1. Gratë transeksualë janë gra "të vërtetë", pasi njerëzit transeksualë janë meshkuj "të vërtetë". Deri ne përqafojmë motrat tona trans dhe vëllezërit që ne të humbasë pikë në të njëjtën mënyrë Grupet e të drejtave civile të bëni kur ata prenë Gay dhe komunitetit lezbike. Faleminderit për të folur për Tereza Sparks, Margaret! Të dua! xoxo!

  2. Margaret, ajo ishte aq e madhe për të parë ju në Shtëpinë e Bardhë për ngjarjen. Ti ke bërë Phil Yu skuqem (në qoftë se ju nuk e keni, unë kam qenë duke shkuar to, sepse ai është LOL krejtësisht Hot-). Unë kam qenë duke punuar në këtë komunitet për vite në DC, dhe kjo është e madhe duke parë kaq shumë më e prishura të identifikuar njerëz Rollin thellë dhe duke pretenduar se hapësira aziatike si tonat, fjalë për fjalë në rreshtin e parë. Glad Unë kam qenë në gjendje për kredi ju ombrellë time (hella homoseksual) dhe të bisedojnë me ju edhe për vetëm një grimë. Faleminderit për të gjithë frymëzim të gjatë viteve dhe Dashuria !! PS Dërgo një dashuri të Al S. nga klubi i tij tifoz në DC.

  3. Unë jam aq i kënaqur që se Presidenti Obama pa ty, është tifoz tuaj, dhe i tha se ju jeni duke bërë një punë të mrekullueshme që përfaqëson të gjithë ne. Ajo do të jetë edhe më e mrekullueshme në qoftë se ju mund të jetë president! Unë do të dua atë! Unë shpresoj Theresa Sparks e bën atë në zyrën too. Dashuria ya.

  4. Now..I Ok se është duke punuar thoshte .. <3, dhe unë do të duhet të shikoni Terezës Sparks, edhe tho unë nuk jetoj në SF. Unë nuk e dija se ajo ishte e urrejne ... ky ishte një post të prekur.

  5. Çfarë një botë të vogël! Theresa ka një vajzë që e miq të mirë me Lindsey një mik i mirë i imi. Lindsey më tha në lidhje me Terezës kur unë përmenda një udhëtim të ardhshëm në SF. Anyways, vajza Terezës vetëm u transferua në SF dhe unë jam i sigurt se është e dashur atë. Faleminderit për të gjithë ju të bëni për komunitetin e majtë!

Lini një Përgjigju