Pesha Humbje dhe Çfarë Trajnerët Mos e përgatitur jeni për

Unë kam qenë duke punuar jashtë shumë dhe shikuar dietën time për disa muaj tani, dhe unë jam duke bërë mirë. Unë të gëzojnë stërvitje dhe kjo është një nga momentet e pakta që kam marrë që të ketë për veten time gjatë një ditë të zënë. Kjo nuk është me të vërtetë aq shumë për ndryshimin e mënyrës se unë të duket si e kundërt me ndryshimin e mënyrës se unë të ndjehen. Dhembja ime përsëri është bërë më i dëgjueshëm dhe disponimi e mi kanë bërë të stabilizuar. Unë fle mirë gjatë natës dhe gjithashtu mund të zhvendoset në mes të zonave të kohës më të lehtë. Ka një pranverë në hapin tim dhe unë të ndjehen të rinj në përgjithësi.

Sigurisht unë dua ushqim dhe unë mashtrojnë në 'dietën' tim çdo ditë, dhe kur unë them 'dietë' Unë do të thotë të hahet shumë e shumë gluten-free / kokërr pa / pa sheqer ushqime por natyrisht ka gjithmonë cookies dhe mut në atje . Kjo është e gjitha për të qenë në përputhje dhe duke bërë diçka për veten fizikisht çdo ditë.

Unë punoj me trajnerë të ndryshëm dhe ata kanë ndihmuar shumë - por atë që ata nuk mund të përgatisë ju për të është kur trupi juaj bën ndryshimin. Si mund të merren me të qenit fizikisht i ndryshëm? Për mua kjo manifestohet në një vëmendje shumë më shumë nga të tjerët. Kjo nuk është gjithmonë pozitiv. Në fakt ajo mund të jetë mjaft shqetësuese. Duke qenë më e hollë, kam vënë re njerëzit afrohet mua - kryesisht burra, dhe ajo mund të jetë shumë e çuditshme. Unë nuk e di se çfarë kjo është rreth. Kur ju përmbahen më në një trup shoqërisht të pranueshme '', ka diçka që i tërheq të tjerët më shumë për ju. Javën e kaluar në aeroportin tramvaj Atlanta, një burrë i zemëruar u ul pranë meje dhe kërkoi të di pse unë u desh kaq shumë tatuazhe për shkak se ajo ishte e qartë unë isha i vjetër dhe me të vërtetë vetëm të rinjtë duhet të kenë ato. Ai ishte shumë agresiv dhe unë mendoj se ishte duke u përpjekur për të goditur mbi mua, por me të vërtetë mund të vijë vetëm në mua në këtë mënyrë shumë ofenduese. Unë nuk them asgjë - si unë ishte në fakt me të vërtetë e tmerruar. Ai e mbajti duke thënë se unë kam qenë shumë e vjetër për të pasur se tatuazhet shumë dhe mbahen duke kërkuar në trupin tim dhe të fytyrës sime duke u përpjekur për të gjetur disa shpjegime. Unë të kërkuar për të kandiduar larg, por unë u bllokuar në tramvaj dhe nuk mund të gjejnë një arratisje. I heshtur, i cili shkaktoi atë më tej dhe e bëri të vijë afër meje. Për fat të mirë tramvaj u ndal dhe unë kam qenë në gjendje për të kandiduar larg nga ai. Vëmendje mashkull unë kam marrë që prej humbjes së peshës ka qenë edhe agresive dhe armiqësore si kjo dhe më i urtë, por ende kufiri shkelur si një tip grabbing bel tim dhe kafaz brinjë në rrugë, foli për fishkëllimat, etj unë nuk jam i sigurt se çfarë të atribuojnë këtë të tjera se pamja ime ndryshoi.

Unë gjithashtu kanë marrë vëmendjen më pozitiv - dhe kjo është pak e një problemi shumë. Unë mendoj se trajnerët duhet për të edukuar klientët e tyre në atë që të bëjë me sasinë e vëmendjes marrim në organet tona të reja. Unë mendoj se për mua, duke qenë më e hollë gjithmonë do të thoshte të qenë më seksuale, dhe kjo nuk është domosdoshmërisht e përshtatshme për mua. Në të kaluarën, sa herë që kam marrë hollë, unë të kërkuar për të treguar trupin tim që sa më shumë njerëz si unë mund të sepse unë kam qenë i bindur unë nuk do të ketë ajo për kohë të gjatë, dhe kështu që unë të kërkuar dëshmi se ai ka ekzistuar në shikimet miratuese e të tjerëve. Unë jam mjaft i vjetër (jo shumë e vjetër për tatuazhe) dhe të pjekur mjaftueshëm tani për të mos dini për të shkuar i çmendur si kjo më. Unë dua të mbaj trupin tim të shëndetshëm dhe të gëzojnë të qenë i aftë, dhe nuk mendojnë se unë duhet të jenë të hollë në mënyrë që të vlerësohen. Unë jam vlerësuar në çdo madhësi.

Gjë tjetër që trajnerët nuk mund të vërtetë t'ju tërhequr vërejtjen në lidhje është pazar. Kjo është një nxitojnë të tillë për të shkuar në një dyqan dhe të jetë në gjendje për të blerë veshje! Para se, kur unë shopped me të bukura, miqtë e mi të hollë aktore, unë kurrë nuk do të jetë në gjendje për të blerë ndonjë gjë por housewares! Ata do të jenë duke u përpjekur për veshjet Cutest dhe unë ishte i kufizuar në kriklla dhe perde sferë e cila është. Tani unë mund të veshin lloje të ndryshme të gjërave dhe kjo është aq emocionuese që unë dua të dyqan gjatë gjithë kohës! Është absolutisht e çmendur! Për të parë në tags veshje që thonë 'm' dhe 's' dhe madje 'xs' ndonjëherë është një nxitojnë totale për mua. Kjo është një i lartë i shtrenjtë edhe pse, dhe kjo nuk është gjëja e drejtë për të bërë. Është e mrekullueshme të jetë në gjendje për të trajtuar veten me gjëra të bukura, veçanërisht në qoftë se ju keni qenë duke punuar shumë drejt një qëllimi, por për mua kjo është një preokupim i rrezikshëm!

Trajnerët kanë ndihmuar mua aq shumë në gjetjen e një ekuilibri të mirë me të ngrënit dhe ushtrimet fizike, por sjelljet sociale janë diçka që kam nevojë për ndihmë me too!

38 Komente. Add To Mix ...

 1. Margaret,
  Unë nuk mund të besoj se ju keni vënë re edhe ajo. Unë mendova se ishte vetëm duke imagjinuar atë. Pas shumë vitesh si një fatkeqësi topolak, kam humbur një pak të mirë të peshës mjaft shpejt (dhe jo në mënyrë të sigurtë ... kush e dinte pilula dietë në atë kohë ishin SPEED?) Për herë të parë, unë isha ligët dhe salcë në modë. Të gjitha të papritur, unë ishte duke u ftuar të partive, të goditur në të majtë dhe të djathtë, dhe të trajtohen tërësisht i ndryshëm nga njerëzit e unë e kishte njohur gjithë jetën time. Njerëzit të cilët kurrë nuk kishin vënë re edhe më përpara. I guess, psikologjikisht, unë nuk mund të trajtojë atë. Pas disa vitesh, pesha filluan të kthehen. Unë pashë atë duke ndodhur por nuk bëri asgjë për të ndaluar atë. Unë mendoj se i pëlqente më mirë kur unë isha topolak. E dija që miqtë e mi ishin.

 2. Unë plotësisht pajtohem. kur i rënë në peshë, unë e gjeta veten duke u pranuar në qarqet që e kishte refuzuar më parë, njerëzit ishin duke ardhur mbi mua (që rrallë ka ndodhur më parë) dhe i kishte asnjë ide që me të vërtetë të besimit. Unë ndjeva sikur askush nuk i pëlqente mua për atë që unë me të vërtetë kishte për të ofruar, por vetëm për newfound time "e pranueshme" duket. Unë nuk e kishte ndryshuar brenda, vetëm jashtë por kjo pothuajse ju bën të ndjehen si një person të ri për shkak të asaj se si njerëzit e ndryshme trajtoj ju kur ju "merrni dobët"

 3. Unë mendoj se një shumë e trajnerëve vetë janë fokusuar kështu në aspektin humbje peshe e palestër që ata janë gjithmonë kështu "yndyrë përpara" me trajnimin e tyre. Një shumë e trajnerëve gjithashtu kurrë nuk kanë dashur të merren me të qenit mbipeshë. Unë vetë i humbur 80 £ dhe u bë një trajner dhe kurrë shtyrë për klientët e mi për të parë një mënyrë të caktuar. Por kam vënë re trajnerët e tjerë rreth meje gjithmonë duke theksuar humbje peshe. Same me dietë. Ka një milion dietat që t'ju ndihmojë ju të humbni peshë, por ajo që për shëndetin e përgjithshëm? Unë gjithmonë do të them klientët e mi "Unë nuk mund të bëjë që ju duket një mënyrë të caktuar, unë vetëm mund të ju ndihmojë të jetë më i fortë dhe më i aftë dhe jepni ju ndihmojë me të ushqyerit tuaj, por se si ju doni të shikoni është jashtë kontrollit tim." Atlanta tramvaje janë të ndyrë periudhë të tmerrshme dhe këshilla më e mirë është nëse dikush fillon edhe duke folur për ju vetëm të fillojë macing. A nuk e lë në harresë të asaj ushtrim është me të vërtetë për të cilën është ndjenjë e madhe dhe e shtrirë jetën tuaj dhe të rritur kualitetin e jetës. Jo uljen e madhësisë tuaj.

 4. Pjesë e mua gëzon distancë / pengesë që të qenë yndyrë krijon. Ashtu si të veshur sweatshirts i mbushur me minj dhe syze dielli që e bëjnë të ndjeheni delightfully të padukshme. Me çdo cikël e humbje peshe unë jam i kujtoi të "transformim" e mia në mes të 6 dhe klasa e 7 kur unë shkova nga të qenit një vajzë yndyrë me karakteristika që ishin shumë të mëdha për fytyrën për një hollë "ekzotike" kërkim fëmijë grua. Pesha ime luhatet shpesh dhe me çdo periudhe të re të "skinniness" vjen një nivel të ri të "vëmendjes nga të huajtë / rrugë ngacmim seksual", e cila shpesh mund të jetë mjaft ndeshje. Faleminderit për reflektim interesant, unë nuk e shpesh komentoni mbi blogs, por kjo me të vërtetë rezononte me mua.

 5. Dude ....

  Kjo mishëron pikërisht ajo që unë kam ndjerë për vite rreth humbjes së peshës dhe duke qenë më e hollë. Më shumë vëmendje tmerron mua. Nuk më pëlqen të qenit në qendër të vëmendjes, por unë e dua se si ndihem kur unë jam më e hollë. Ashtu si ju, unë kurrë nuk kanë gëzuar pazar sepse unë mund të mbështeteni në një anë numrin e herë unë kam pasur për ta bërë këtë dhe duke u përpjekur në rrobat e fun.

  Vëmendje nga meshkujt (pozitive ose negative) është ndeshje dhe unë mendoj në një nivel shumë të thellë nënndërgjegjeshëm kjo është ajo që e ka penguar mua nga duke lejuar veten për të shkuar në palestër për t'u kujdesur për veten time. Sigurisht, nuk ka si bandë e mut tjetër në atje, gjithashtu, por gjëja vëmendje është një vend i lënduar. Unë nuk e di ku kam marrë këtë nga ... ..except të them unë ndoshta ishte përgatitur keq për të qenë në fund të marrin të vëmendjes mashkullore.

  Annnnnd si ju, kur unë kam qenë në një peshë të shëndetshme, unë do të marrë atë shumë larg dhe të ndjehen si unë kam për të "dëshmojnë" veten time, tani që kam shikuar "normale" dhe "e pranueshme shoqërisht." Vetë-vlerë dhe vlerën në një peshë më të rëndë ka qenë një gur rreth qafës time për vite me rradhë.

  Gjithsesi, unë vetëm mendova gjithë postimi juaj ishte i ngjeshur dhe e bën një pikë e madhe që unë kam lexuar askund tjetër. Unë jam i sigurt psikologë dhe terapistë të tjera ushqimore të diskutuar për këto gjëra, por jo të veshura në terma të tilla të lexueshme. Thanks so much për të shkruar këtë. Unë shpresoj për të fituar disa liri personale nga ky moment '' Ah!

 6. Njerëzit janë të trashë, I guess. Por ju duket e madhe, dhe në qoftë se ju ndiheni të madh që është gjëja më e rëndësishme. Great sipër Margaret!

 7. Thank you so much për këtë! Unë kam qenë në një udhëtim Weightloss veten time (unë urrej sa me pretendime se tingujt, por unë nuk e di se çfarë tjetër për të thirrur atë) dhe më e vogël kam marrë, më shumë vëmendje unë jam duke u nga burrat. Është me të vërtetë e vështirë për të shkuar nga të qenit e padukshme për marrjen e lëshoi ​​në si ju jeni në një karikaturë Tex Avery.

  Unë jam ende në asnjë mënyrë në afërsi të peshës që unë do të doja të jetë. Pasi unë DO shkoj në një peshë të shëndetshme, çfarë jam unë për të pres? Si duhet të reagojnë në vëmendjen e padëshiruar? Unë jam 29 dhe kanë një kokë të mirë mbi supet e mia, por duke marrë këto lloj shikimet janë të bezdisshëm dhe të bëjnë të ndihem e pasigurt. Jezusi! Kjo është arsyeja që kam marrë yndyrë për të filluar me! Pse nuk Oprah dhe Bob Greene më përgatit për këtë (haha) ?!

 8. Faleminderit për këtë, Margaret. Unë jam aktualisht duke humbur peshë, por unë jam më shumë në fazat e fillimit. (Deri më tani, unë kam shkuar poshtë një madhësi apo dy). Unë jam tashmë të filluar të merakosem për të veshur madhësi më të vogla në dyqanet e veshjeve. Ju jeni të drejtë - kjo është një nxitojnë të tillë për të provoni në një masë më të vogël në një dyqan, dhe jo vetëm që e bën atë të përshtatet - kjo duket e mirë.

  Dhe faleminderit për kokat lart mbi gjëra të tjera që mund të ndodhë për mua si unë të humbasin peshë më shumë. Së paku unë mund të jetë disi e përgatitur për atë (të paktën kështu më shumë se në qoftë se unë nuk e kishte paralajmërim) dhe nuk ndihen të vetmuar.

  Qëndrimi tatuazh nga ai djalë ishte memec. Tattoos janë menduar të jenë përgjithmonë, e drejtë? Dhe ata kanë qenë rreth e rrotull për vite, kështu që ka shumë njerëz të moshave të ndryshme me tatuazhet. Unë mendoj se ai ishte duke u përpjekur për të gjetur një mënyrë çalë për të goditur mbi ju. Unë kam vënë re gjithashtu se kur dikush ka tatuazhe, disa njerëz ndjehen si ajo e papritmas në rregull për të prekur ato dhe tatuazhet, edhe në qoftë se ju jeni një i huaj i plotë. Jo në rregull.

  Anyways, Margaret - Kudos për përmirësimin e shëndetit tuaj dhe gjithçka që ju keni arritur.

 9. Hej Margaret Cho,

  Unë them qij të gjithë ata njerëz i dhënë ju mut në lidhje me tatuazhet tuaja. Unë punoj në kirurgji, dhe një doc pyeti mua ditë të tjera ", pse në tokë do të ju ndonjëherë të bëni atë në veten tuaj" (që do të thotë tatuazhet e mia. Unë kam, në parakrahët e mi, të majta dhe të djathta "Serenity, kurajo, Urtësinë" dhe "Gëzuar , Joyous, Free ", përkatësisht, i shkruar në Hindi) Në fillim, unë ndjeva të dy si reaguar negativisht, dhe / ose duke menduar se çfarë kam bërë ISHTE memec, Për një të dytë. Atëherë unë vetëm thashë atij se unë nuk mendoj se ndonjë më pak e tij për të mos pasur ndonjë. Unë kam mësuar për të lejuar lëvizjen e negativitet e drejtë nëpërmjet meje. Dhe sa më shumë humbje peshe tuaj, ju shkoni, motra, dhe rock atë trup. Unë vetë kam qenë duke punuar jashtë, dhe duke humbur disa £., Dhe njerëzit e kanë vënë re, edhe pse unë jam i veshur scrubs! Më duket inkurajues, dhe kjo detyron mua që të vazhdojë, jo ndaj ndonjë qëllimi specifik, mendje ju, vetëm për shëndetin, të dy fizike dhe mendore. Unë kurrë nuk do të ketë trupin e një 21 vjeçar përsëri, (unë jam 52), dhe kjo është ok. Dhe unë nuk e bëjmë atë për askënd, por mua dhe dawgs mia. Por unë si duke parë progresin; ditë të tjera kam kapur veten time në pasqyrë, dhe e pa caktuar të awesome veprim bi-CEP! Unë kam qenë duke dëgjuar mbi dhe mbi të Eckhart Tolle s 'Fuqia e Tani "në CD-çfarë diference kjo e ka bërë në jetën time. Unë kam shkuar nga gropa e dëshpërimit (Wah!) Në një jetë të mrekullueshme të lumtur. Të dua, baby!

 10. yeah, unë në të vërtetë vendosur për të fituar peshë rreth 6yrs më parë sepse i mori lodhur e shumës qesharake të vëmendjes padëshiruar dhe nganjëherë frikshme. i debatuar duke marrë një klasë të mbrojtjes vetë apo diçka, por nuk mund të përballojë klasat e rregullta, kështu që unë vendosa se do të jetë më e lirë, më të lehtë, dhe tastier për të marrë dembel, të ndaluar duke punuar jashtë, dhe të hani çdo gjë që unë të kërkuar ... i mund të jetë një Madhësia 20, (përdorur të jetë një 12/13), por njerëzit e lënë të qetë tani. por vërtet, pazar është një rrjetë serioze dhe kur të bëj dua për të marrë vënë re kjo nuk po ndodh kauzë, unë jam, ya di, FAT tani. është e momente të tilla si ato që unë fantasize Unë jam samantha nga magjepsur ... * sigh *; )

 11. Unë kam pasur këtë përvojë si. Në 6 vitet e fundit unë kam humbur mbi £ 100 me dietë dhe ushtrim i vetëm. Dallimi në vëmendje nga të dyja gjinitë është e dukshme. Meshkujt janë shumë më miqësore dhe të përfshijë mua në më shumë aktivitete dhe unë të marrë të kontaktuar nga gratë tani kur unë kurrë nuk e bëri më parë. Kjo nuk e habit mua, çfarë surpriza mua është hipokrizi unë shoh në njerëz që kurrë nuk më dha kohën e ditës kur isha yndyrë. Guys përshëndetje mua si miqtë e vjetër, vajzat biseduar më lart. Rezultati tjetër i papritur unë e kam përjetuar është e të gjithë urrejtjen e delikate dhe xhelozia nga miqtë e mi të rënda që tallen apo tallje mua për vëmendjen unë të marrë sikur unë kërkoj atë. Kam humbur peshën sepse kam kërkuar që të jenë të shëndetshme dhe të ndjehen më mirë, jo për të fituar popullaritet. Ashtu si Julie tha, edhe pse, unë mendoj se është një çështje më trajnerët as nuk e kuptojnë ekziston. Shumica e trajnerëve asnjëherë marrë me çështjet peshë. Nëse ata e bëri, ajo ishte zakonisht të qenë shumë i dobët në vend se të qënit shumë e rëndë. Ky është lloji i përvojës vetëm një person tjetër i cili e ka bërë se transformimi mund të lidhen me. Unë e kam konsideruar duke u bërë një trajner i specializuar në klientët e trashë, sepse ka kaq shumë çështje (fizike, mendore dhe emocionale) se vetëm një ish njeri i trashë mund të trajtojë. Është më e lehtë tani për të gjetur mbështetje online në mesin e njerëzve të cilët kanë kaluar nëpër përvoja të ngjashme, por thuajse e pamundur kur ju jeni në palestër.

 12. Faleminderit Margaret për ndarjen tregimin tuaj, unë jam i kënaqur që dikush është duke hapur diskutimin kjo!
  Në mes të janar kam vendosur për të filluar marrjen e të shëndetshme dhe në këtë të fundit 6 muajsh kam humbi 17 £. Si një amerikan kinez, pothuajse të gjithë miqtë e mi kineze femra janë të dobët. Kështu, unë kam qenë gjithmonë nën presion që të jetë skinnier. Që të humbur peshë, reagimet që kanë më befasoi dhe më të shqetësuar më janë ata nga familja ime. Nëna ime e përdorur për të kritikuar mua çdo ditë për peshën time dhe tani ajo buzëqesh më shumë, kur ajo sheh mua. Njerëz të tjerë gjithashtu të veprojë më miqësore si. Unë me të vërtetë nuk më pëlqen se si unë jam trajtuar me më shumë vlerë ose me qëndrim të mirë thjesht sepse unë kam ndryshuar në dukje.
  Në të njëjtën kohë të humbur peshë ndjehet e madhe, ajo gjithashtu shton një frikë. Unë jam duke filluar të mendoj omgosh nëse unë kthehem në £ 17 më të rënda atëherë e gjithë kjo miratim do të shkojnë larg. Ashtu si shumë nga commentors, unë do të doja të të trajtohet me dashuri për arsye të cilët unë jam në brendësi. Unë jam duke u përpjekur për të mos ndërtuar besimin e bazuar në mënyrë të kthej shikimin tim por i bazuar në forcën dhe shpirtin unë të ndjehen në brendësi.

 13. Arsyeja ne varet në në peshë të tepërt nuk është për shkak se ne jemi gjithmonë të uritur dhe e duan ushqim; kjo është për shkak se ne subconsciously të përpiqet të shmangë gjë shumë që ju vetëm vënë re. Kjo është një shtytje konstante dhe tërheq në mes që duan shëndetin dhe të dashur për të lënë vetëm. Nëse njerëzit, kryesisht burrat, nuk ka vepruar kështu i çuditshëm, ne do të të gjithë të jenë të hollë dhe të përshtaten në çdo palë xhinse.

 14. Kam vënë re një ndryshim në mënyrën se si njerëzit të trajtuar ju kur ju të fitojë peshë. Është e vështirë për të marrë një punë, nuk ka djema shikojnë në ju dhe miqtë tuaj të mos e quani ju në dyqan ndonjë më shumë vetëm që të ketë drekë sepse ata mendojnë se kjo është ajo e mirë tuaj në tani. Ose ata e quajnë ju lart dhe ju pyes nëse ju e dini se ku një vend i mirë është që të hani edhe në qoftë se ju nuk keni qenë në atë zonë ?! Përqafuar vëmendjen tuaj, sepse është e vetmuar kur është e shkuar të gjithë !!!

 15. Unë në fakt kam një problem të ngjashëm ... Nuk më pëlqen të shkoj jashtë ose shkoni në palestër për të ushtruar sepse unë nuk më pëlqen duke marrë vëmendjen nga burrat, dhe unë jam i frikësuar një natë unë do të jetë në këmbë në shtëpi dhe unë do të merrni përdhunuar apo diçka. Unë kam dëshirë mund të përballojë një punë rutine. -.-

 16. Unë pajtohem se ka nevojë atje për rregullim shoqëror e humbje peshe që do të adresohen, por unë nuk jam i sigurt se është punë e një trajner. Dhënë, një trajner i cili e bëri këtë do të ngjarë të ketë një pas shumë besnik, por kjo tingëllon si diçka që ju do të gjeni më lehtë në një grup mbështetje apo grupi internet mbështetje. Të paktën, kjo ka qenë përvoja ime. Këtu është për shëndetin tuaj dhe të gjatë, të ekzistencës tattooed!

 17. Unë kam qenë duke folur me një grua e re që është nëpunës shitjes në Titullin 9 në Los Gatos këtë mëngjes që është shumë e hollë, dhe unë jam shtatlartë, wiegh më shumë, dhe vetëm më e madhe se ajo ... gjithsesi ajo nuk e mjaft të marrë se rroba, si ne të merrni më të mëdha ose janë më të mëdha, nuk e shohin si të mirë për ne si ata e bëjnë në njerëz të hollë. Unë jam 5'4 "në 160. Unë jam i aftë dhe të duken të mira për 56 por unë kujtoj duke qenë 125 dhe ndjenjë më të mirë sepse unë nuk ishte duke tërhequr gjithë këtë peshë rreth. Ashtu si një poster i mëparshëm ka thënë që ne kurrë nuk do të shohim atë peshë përsëri, kështu që të gëzojë atë ndërsa ju mund. Si ne moshe ajo vetëm merr vështirë dhe më e vështirë për të humbur yndyrë në mënyrë të mbajtur lart punën e mirë me Margaret dhe të gjithë të tjerët, të heqë ato peshat, të merrni jashtë dhe të ecin apo çfarëdo që ju bën të gëzojnë dhe të jenë të lumtur me të cilët jeni.

  Tani që ju mund të lëvizin atë trup më të mirë ... të përpiqen dogsledding !!!!

 18. Unë plotësisht di atë që ju thotë, por në drejtim të tjera. Në Thiner tim por jo jetën e hollë të vetmit njerëz që do të goditur mbi mua ishte djalë i vjetër dhe / ose më të shëmtuar në vendin me jashtë dështojnë, unë kam vënë mbi 40 £ dhe unë duhet të them edhe një gjë më pëlqen në lidhje me të është se tani nuk është edhe se djalë mendon se unë jam i denjë. Kjo nuk do të shqetësojë mua një grimë dhe unë mendoj se kjo mund të jetë arsyeja pse unë jam duke savitoging veten time të përditshme. Përse dikush do të duan të kthehen në atë jetë. Por ju jeni të drejtë në lidhje me rroba si. Një dollap të plotë të mbyllet bukur dhe cute dhe askush nuk do të veshin ato. Thank you so much për të parë më të Weightloss pastaj një # vogël.

 19. Pikat e mira. Unë mund të lidhen dhe trajnerët do të ishte e mençur për të trajtuar këto çështje. Pas humbjes së peshës dhe duke u ndjekur nga burra të cilët kishin refuzuar më parë mua kur isha topolak (shpesh me mizori) Kam gjetur se kur unë jam i hollë unë nuk u besojnë burrat I date. Unë nuk e di se ata do të ende duan mua, nëse unë fituar peshë. Kjo kontribuoi në zhvillimin e një çrregullim të hahet. Unë kam qenë i bindur i dashuri im do të largohet nëse kam fituar peshë. Kjo nuk është një gjë e lehtë për të kapërcyer. Unë patjetër të ndjehen më të sigurt dhe të sigurt në marrëdhëniet e kur unë jam më i rëndë.

 20. Margaret, unë kam qenë një tifoz dhe t'ju admiruar për një kohë të gjatë, dhe unë me të vërtetë e vlerësojmë këtë post. I vjen keq me ju në lidhje tërheqja e duan gjërat e mira për humbje peshe, por duke qenë të vetëdijshëm për gjëra të këqija. Është freskuese për të parë dikë që ka humbur peshë dhe për të fituar shëndetin (të cilat janë dy gjëra të veçanta që jo gjithmonë shkojnë së bashku) njohin se ka disa zona të minuara emocionale të ecin nëpër. Kështu që shumë njerëz të cilët humbin peshë argëtohem në rritjen e vëmendjes dhe të tyre të rritura opsione të veshjeve dhe të tilla, por nuk e pranojnë si fucked up është se papritmas njerëz të trajtojnë si ju jeni me vlerë më shumë, që do të thotë se ju ishin me vlerë më pak kur ju ishin më të mëdha, edhe pse keni qenë i njëjti person brenda. Disa njerëz kanë internalizuar se urrejtja yndyrë aq shumë sa që ata besojnë se është e përshtatshme dhe e natyrshme për njerëzit që të respektojnë dhe si ata më shumë kur ata janë të hollë. Unë jam aq i kënaqur që ju jeni të korr përfitimet shëndetësore të punës tuaj të vështirë, por ende kanë sytë tuaj të gjerë të hapur në realitet, edhe pse unë jam me të vërtetë keq që ju keni për të vënë me budallallëk nga njerëz si Scary Tramvaj Guy. Rock on, vajzë.

 21. Unë kam qenë atje dhe unë pajtohem me ju. Unë definitivisht nuk është përdorur në vëmendje kur unë humbur peshë vjet më parë dhe të ndjehen atë pjesë të arsyes unë vënë peshë përsëri në ishte për shkak të disa të turbullirave kam përjetuar. Nëna ime u bë xheloz, kështu që e bëri miqtë e mi femra, dhe si rezultat kam humbur ato miq. Plus nuk ka pasur vëmendjen e re në jetën time nga njerëzit që unë nuk e bëri gjithmonë i mirëpritur dhe një mosbesim i ri nga ata që ishte një dhimbje për t'u marrë me të. Unë mendoj se do të kishte qenë e mirë për mua për të biseduar me dikë për këtë, por unë kurrë nuk e bëri. Unë mendoj se trajnerët janë përdorur vetëm për të qenë në një gjendje të mirë fizike, por askush nuk ju përgatit mendërisht për disa nga aspektet negative të të qenit më tërheqëse. Ju jeni një person i Insightful dhe unë besoj se ju do të punojnë përmes gjërave. Jeta gjithmonë paraqet sfida të reja si ju shkoni nëpër sukseset e saj, si dhe dështimet e saj dhe ndonjëherë ne të gjithë mund të përdorni disa udhëzime kur jetët tona ndryshojnë. I mirë i saj që ju jeni të njohur me këto sfida në mënyrë që ju mund të vendosë se si ju doni të merren me ta. Ju jeni gjithmonë kaq frymëzues për mua * * përqafime. Të qëndrojë i gjatë, qëndrojnë të përqëndruara, dhe kur dikush ju pengon, ju gjithmonë mund të themi "Dëgjoni, nuk ka shkelje por unë jam duke u përpjekur për të menduar, dhe unë vetëm do të doja të të lihet vetëm ok? Faleminderit. "Vërtet. Ju duhet hapësirë ​​tuaj.

 22. Unë mund të vjen keq me të gjithë ata që thotë se "ata nuk e dinë se kush të besimit" kur njerëzit e trajtojnë ata ndryshe në varësi të madhësisë së tyre, por do të ishte mirë për të kujtuar se 99% e njerëzve nuk e bëjmë atë me qëllim. Kjo është një sjellje uncoscious shumë si seksizmin internalizuar.
  Si një introvert, duke qenë më i rëndë ka qenë gjithmonë një lloj i një mbrojtje edhe pse unë nuk e kuptojnë atë deri pak vite më parë. Ka qenë sikur të veshur një burka: unë mund të lehtë të them vetes se prania ime fizike nuk duhet të marrë parasysh se sa më shumë dhe duke qenë një qenie seksual është mbi të vlerësuarat dhe se për shkak se unë kam një personalitet të awesome, dukja ime neglizhuar fizik në duke detyruar veten dhe të tjerët për të thjesht të përqëndrohet në "kush unë me të vërtetë jam". Por unë nuk jam vetëm një tru në një kavanoz dhe duke qenë një qenie seksuale është një pjesë e madhe e vetes time dhe jetën time dhe kjo ka qenë kaq e mrekullueshme për të kujtuar se si ndihet të jetë i pranishëm në trupin tim dhe jetën si peshë ka rënë off (mendimi natyrisht lidh me physicality tuaj nuk do të thotë humbur peshë). Por ai bëri edhe mua më kujtohet se si ajo mund të jetë rraskapitës të ekzistojë në radar të njerëzve të tjerë. Kur ju jeni mbipeshë, ju përhap për t'u bërë i padukshëm, por kjo nuk është vetëm se si njerëzit e tjerë ju trajtoj, është edhe ajo që ju dëshironi për veten tuaj, kur ju vënë atë mburojë mbrojtëse dhe "them" ata nuk të trajtojnë si një qenie fizike, por vetëm shikoni në personalitetit tuaj.

  Ne jemi qenie komplekse të fizike, seksuale dhe psikologjike. Të gjitha këto aspekte të vetes sonë janë po aq të denjë dhe i rëndësishëm. Duke qenë i pranishëm në të gjitha këto aspekte për fat të keq do të thotë që të merren me të gjithë ata nga njerëzit e tjerë shumë.

 23. Pingback: lipo gjashtë
 24. Margaret, ju ishte e bukur para se transformimi tuaj kështu që nuk do të guxojnë për një dyshim të dytë atë. Nëse ka një gjë që unë jam mësuar nga jeta është patjetër që të mos jepni af-k çfarë thonë njerëzit. Vetëm të jetë i lumtur! Ne ju duam pa marrë parasysh pamjen tuaj të jashtme. Më pëlqen të mendoj se organet tona janë vetëm predha e shpirtrave tanë. Pra, nëse ju shkëlqejë ndritshme në brendësi ju patjetër do të keni energji të shkëlqejë ndritshme jashtë. Unë e urrej të tingëllojë aq i dobët, por unë vetëm ndjeva unë e nevojshme për të shtuar në këtë. Shoqëria është kaq gjykues në paraqitjet e jashtme! Ndjehem si ne jemi të gjithë duke luftuar një luftë kundër vetes sonë. A nuk e di nëse ju do të lexoni këtë, por unë plotësisht ju dhe përpjekjet tuaja për një jetese të shëndetshme të anijeve. Faleminderit për ndarjen Musings tuaja të brendshme. Mirë të dini njerëz të tjerë peshoj këto gjëra shumë. ; )

 25. Unë jam dikush aq i kënaqur me një të shquar të tillë - dhe të shkëlqyer - zërit është duke folur në lidhje me diçka që është në të vërtetë një fenomen mjaft i zakonshëm ... sepse kjo ndodh shumë, për shumë njerëz, dhe nuk ka shumë njerëz të gatshëm për të folur për të.

 26. I përdorni për të qenë djalë i këndshëm yndyrë. Tani unë jam i dobët a-vrimë. ..and unë jam i njëjti djalë i thënë të njëjtat shaka shumë.

  Ju shikoni Margret madhe, ..but humbur të gjithë atë peshë bërë ju më pak funny dhe vranë karrierën tuaj komedi.

 27. Wow! Unë jam me të vërtetë vonë në këtë një të tillë, por nuk mund të ndihmojnë veten. Cho, unë dua komedi tuaj të topitur dhe stil. Congrats në marrjen e trupit tuaj për një gjendje të shëndetshme. Për ju ose kushdo tjetër që dëshiron për të humbur kohë duke lexuar mendimet e mia: Para së gjithash, unë nuk jam këtu për të adresuar pse apo si trajnerë nuk e përgjithësisht të trajnuar mendjet e njerëzve. Së dyti, rriten njerëz! Sigurisht huajt nuk e dini ju për atë që ju janë me vlerë në brendësi pasi që ata janë të huaj. Gjë tjetër që ne të gjithë të analizuar nga është duket. Nëse ju jeni i trashë, që ka tendencë të thonë se ju nuk e respektojnë veten e mjaftueshme për të trajtuar të drejtë trupin tuaj dhe ju ndoshta keni një nderim shumë të ulët vetë dhe të dehur jetën. Dhënë, ju mund të jetë i dobët dhe ende kanë të gjithë këtë kar të gabuar me ju, por ky interpretim është padyshim më e dukshme kur ju jeni i trashë dhe njerëzit së pari të shikojmë në ju. Ndonjëherë është e ndërgjegjshme dhe nganjëherë kjo është nënndërgjegjeshëm. Pse do dikush të duan të jenë me një person të tillë kur ato janë ndjenjë e para ata i bie në nga ju? E njëjta gjë me gratë e pakët të latuar dhe burra të veshur keq raggedy, pastaj përsëri ka dikush atje për të gjithë, por mendoj se për njerëzit që do të jenë të tërhequr për ato duket dhe çfarë se përgjithësisht thotë rreth tyre ...... .. trajtoni trupin tuaj drejtë duke u në formë dhe po, ju do të merrni vëmendjen pozitive, e padëshiruar dhe negative në mënyra të ndryshme. Njerëzit janë më shumë të ngjarë që të keni qasje në qoftë se ju jeni të veshur mirë, i pastër dhe i aftë që prej se subconsciously tregon të njëjtën gjë në lidhje me aspekte të tjera të jetës tuaj. Kjo është vetëm se si është dhe nëse është e vëmendje nga ai person që ju doni ose jo vetëm varet nga situata. Po ka Dush-çanta / fyese / tepruar / etj. (Burra dhe gra) atje që janë në gjendje të mirë dhe mund të vijnë të gjithë në mënyrë të gabuar, kur ata kërkojnë vëmendjen tuaj, por e di këtë, ajo vjen me territorin dhe çdo person i aftë për pjesën më të madhe shkon nëpër atë vetëm si çdo njeri i trashë shkon nëpërmjet saj në një nivel të ngjashëm, por të ndryshme. Ju nuk jeni i imunizuar nga vëmendja e padëshiruar vetëm për shkak se ju jeni të natyrshme i dobët ose ... Skinny dhe njerëz aftë kanë dashur të merren me të për një kohë deri në pikën që ajo tenton të jetë pjesë e jetës. Po, në qoftë se ju jeni i aftë, anëtarë të seksit të kundërt do të jetë tërhequr seksualisht për ju dhe miqtë tuaj të përshtaten në përgjithësi janë më të mirëpritur. Duhhhh! Në kushtet e familjes, në qoftë se ju jeni i trashë, që i thotë njerëzve të tjerë ju nuk jeni në shëndet të mirë dhe ata do të priren për të vepruar mbi të në varësi të nivelit të trashje nëse ju doni atë apo jo. Ju tashmë e dini se si ata veprojnë në të (shtyjë të peshës të lirshme, ju shmangur nëse ata janë problemi duke shmangur llojin, mënyra më delikate, etj) Do ju doni fëmijët tuaj të rriten duke parë një 400 £ xhaxhai Joe apo një të arsyeshme £ 180 xhaxhai Joe ? Rriten, rriten disa topa dhe për të trajtuar atë vetë, kjo është jeta!

 28. I stumbled në këtu nëpërmjet një lidhje pas duke parë një pic e një shumë të pakta Margaret Cho. Unë e kam pëlqyer gjithmonë Margaret dhe komedi e saj dhe qëndrimin e saj ... por unë jam shumë i impresionuar me të marrë të shëndetshme dhe duke zgjedhur për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme. Ajo është më shumë një frymëzim se ajo e di, unë jam i sigurt. Më vjen keq për të dëgjuar për vëmendjen negative dhe agresive mashkullore, por unë mendoj se në qoftë se ju u tha atyre diçka si, "Hej, ju doni mua për të mësuar ju Karate rrugën e vështirë?" Dhe pastaj ata do të vetëm pjell para kohe larg sepse gettin 'mundë -up nga një vajzë është e turpshme dhe ata nuk do të dinë se ishte një shaka. Gjithsesi, unë jam lookin 'përpara për të parë më shumë Margaret Cho komedi në të ardhmen jo shumë të largët. Si 'periudhë ju?

 29. 101 Pesha Humbje Tips Review:
  Ky libër përmban mbi 101 këshilla për humbje peshe tuaj të dëshiruar, sidomos për folks të cilët janë mbipeshë dhe i trashë.
  Sot, ne kemi një tendencë për të do të vë në dukje të vërtetën në lidhje me 101 këshilla humbje peshe. A është shumë i dobishëm për ju apo është thjesht një tjetër scam?
  Për këtë arsye, unë nuk mund të shkoj në shtyp të vogla të këtij produkti dhe nëse ajo mund të punojnë apo jo me you.101 Pesha Humbje Tips Matt Morgan.
  101 Pesha Humbje Tips Rishikimi

 30. Unë me të vërtetë appreciated lexuar këtë dhe të gjitha komentet. Unë ndjeva një i çmendur pak kohët e fundit me të gjitha vëmendje. Unë jam pak i zemëruar për këtë, por edhe vetëm duke u përpjekur për të marrë atë një hap në një kohë dhe të mësojnë se si për të lundruar. Unë nuk dua për të fituar peshë përsëri, por unë do të doja një njeri që është i interesuar personalisht tim të parë dhe më kryesorja.

Lini një Përgjigju