I Love Bob Mould


Ka netë që përcaktojnë jetën tuaj dhe unë imagjinoj se kur vdes, kur filmi i jetës tuaj kalon para syve tuaj, do të redaktohet me shkathtësi nxjerr në pah nga këto kohë dhe ju mund të lënë trupin tuaj dhe të shkojnë në dritë, por ju ' do të argëtuan këndshëm gjatë udhëtimit tuaj, si një fluturim në film starring ju dhe më të mirë nga ju (Fighters bëra në dobi Foo referimit - dhe fave time FF këngë).
Unë kam ardhur një orë e hershme të sallës Disney për të parë Bob Mould dhe Dave Grohl lexojnë, kryesisht për të parë djemtë me kitarat e tyre. Unë u ul pothuajse i vetëm në Fantasia Frank Gehry projektuar nga një sallë koncertesh, dhe shikuar këta zotërinj madhështore të ritmit alternative rok nëpër skenë, instrumentet fabulously të rralla dhe të shtrenjta dhe të famshëm hodhi me hobenë ulët si ata mund të shkojnë në shiritat e tyre, seamlessly kërcen nga këngë të këngë, mbush ajrin me lëvizje të kitarat dhe pastaj nxitjen Dave. U ndjeva si një princeshë dhe u ndjeva si një fitues konkursin pitchfork.com dhe afishe backstage shpallur mua një 'artist' djegur një vrimë në xhepin e pasme të xhinse tim lëkure. Ajo ndjehet e çuditshme që të ketë tronditur aq shumë, ka luajtur në mënyrë të shpejtë se ajo ishte ashpër lëkurën time, ndërsa unë zhytur ulët në vende prej pelushi të auditor. Nuk ka asnjë gropë në gropë orkestër për LA Filarmonisë, ose më mirë, ata të ulen në gropë. Unë në mënyrë të paligjshme u ul në krye të pasme e vendin tim, sepse unë nuk mund të përmbahet nga konturet e saj dhe rehati. Bob dhe Dave sulmoi përmes kaq shumë këngë të dashur, gumëzhinin nga në mënyrë të shpejtë që ju mezi mund të besojnë atë, dhe bum dhe shkëlqim të amps portokalli ishte si një, audio / potpuri citrusy vizuale dhe pritje në ajër të natës për të nderuar Bob , me të vërtetë figura më e rëndësishme në shkëmb indie, dhe kështu me ndikim për kaq shumë, sidomos të gjithë ata që ishin mbledhur për të nderuar atë, ishte aq i dukshëm unë mund të shijojë atë dhe dëgjojnë atë dhe mendojnë se.
Unë u zhvendos deri në rreshtin e parë dhe mori shumë foto blurry Hipstamatic e Britt Daniels, e një nga grupet më të mirë ndonjëherë, Spoon. Unë dua lugë deri në pikën e një fanatizëm pothuajse fetar. Minimalism e shëndoshë të tyre, e kombinuar me maximalism (unë e di se nuk është një fjalë, por unë do të bëjë atë një si unë dua Spoon aq shumë) e vokal emotive Britt-së dhe të shtrënguar, songwriting shkëlqyeshëm arkitektonike e bën çdo një nga këngët lugë e një tërë universi në vetëm nën tre minuta. Unë duhet të them tim të preferuar mund të jetë "Cigarette Case japoneze", e cila mund të më marrin duhanin kështu që unë mund të ketë një të tillë. I ndyrë dua lugë.
I varur nga pak me Craig Finn dhe Tad Kubler e The Hold i qëndrueshëm, i stuhishëm i "një ide e mirë" e të cilit interpretim floored mua. Kjo është një nga këngët e mia personale të preferuar që nuk merr një kaloni mbi itunes Shuffle, që duhet gjithmonë të jenë të bindur, kur ajo është shërbyer nga pak shokun tim dixhitale të vazhdueshme, ndoshta edhe dy ose tre herë me rradhë. Craig këndon si një njeri kanë zotëruar dhe unë dashur shikuar atë nga ana e fazës së, sepse unë mund të them se këto ishin këngët që ai kishte qenë duke kënduar me vite, ashtu si unë. Këto këngë të Bobs janë në gjakun tonë. Ata janë të shtypur në ADN-së tonë, qelizat e mia gjah nëpër trupin tim me formacionet e vogla të zinxhirit të një ide e mirë dhe e ndryshimit. Craig këndoi ata nga një pusi thellësi të thellë të errët dhe dëshirë e madhe që unë e di ngushtë, dhe këto këngë nuk janë vetëm këngët, jo vetëm një koleksion i shënimeve dhe lulezon mbresëlënëse kitarë, por ata janë strukturat muzikore që ndërtojnë urat midis teje dhe meje duke e bërë na - SHBA. Duke folur 'periudhë brezit tim. Craig dhe Tad gjithashtu më tha se ata kanë një armë tatuazh në autobus turne e tyre, dhe se ata në mënyrë rutinore tatuazh njëri-tjetrin në rrugë. Unë duhet të marrë një nga këto tatuazhet.
Nuk ka Moshë ishin adorable dhe të rinj dhe mori veten në të gjithë fazën bashku Bob dhe ajo ishte awesome për të parë këta fëmijë të cilët me sa duket kanë lindur rreth kohës që Copper Blue u lirua duke luajtur me vetë njeriu. Ajo që kam dashur për të gjithë artistët ishin se ata ishin një mikrokozmos e vogël e asaj që ndodh dhe që ndodh në muzikë sot, dhe kjo është një gjë e bukur për të parë. Tani ne jemi në ditët ku ne mësojmë rreth këngë nga iTunes Genius, por kur një shfaqje si kjo është e kuruar me dashuri nga një artist si Bob Mould, gjeniu është njerëzore, pasi ai duhet të ketë qenë në vendin e parë.
Ryan Adams 'kitarë tech doli me një kitarë Buck Owens, me pickguard dyfishtë, diçka që nuk do të jetë në vendin e vet në The Country Music Hall of Fame ose në duart e Jack Bardhë në dokumentarin fantastik "kjo mund të merrni me zë të lartë "dhe pata një dëshirë gjë deri në pikën ku këshilla e gishtat e mi ishin djegur për të prekur në fretboard, por Ryan nuk e përfundojnë të luajtur atë gjatë emisionit, duke vendosur për një Dreadnought bukur argëtues me ngjyra Rasta në të gjithë frontin. Ryan Adams ka një kumbues, i ndjeshëm, klasik zërin këngëtar vendit, dhe përpjekje nga zemra e tij unë mund të dëgjoni në disa shënime më bën të mendoj dhe të ndjehen "Unë e dua atë" - e tillë është fuqia e një këngëtari të madh - dhe këngët e Bob dukej e lavdishme dhe të ngrohtë dhe copëton zemrën që vijnë prej tij. Heartbreak një i huaj të vërtetë. Kjo ishte vetëm Ryan vetëm në skenë, që unë gjithmonë e duan, e cila është mjaft e rrallë për mua për të dëshmuar, siç e kam parë vetëm atë të jetojë me kardinalët, vrasësin e tij, plasaritje Mbështetur band dhe kanë vetëm janë trajtuar me zhveshur kockat versionet i Eja Pick Me Up ai e bën, kur ai turne me ta për të karburantit akustike time, zjarri unplugged. Ryan Adams është një çudi dhe një mrekulli dhe urgjenca dhe veshin dhe ndershmëri në zërin e tij absolutisht dërgon mua. E pyeta nëse ai backstage mend pikturën ai dha mua, e bërë nga stickers supermarketi në një bord thatë shuaj. Ai qeshi dhe tha: "Po më kujtohet se shumë mirë ...." Ne qeshi dhe kam marrë me të vërtetë super nervor dhe Starstruck dhe kishte për të shkuar në dhomën time salcë isha ndarjen me Grant-lee.
Grant dhe kam pasur darkë me Matt Pinfield, dhe Matt dhe unë ishim duke folur aq shumë për Whigs afgane dhe Greg Dulli që unë në fakt hynë në një djersë dhe unë vazhdoi djersitje deri sa të kryhet "Thing juaj i preferuar" me Grant dhe Jon dhe Jason dhe pastaj më vonë u bashkuan të gjithë në skenë për "Shih pak dritë". Natyrisht Kam marrë liritë dhe këndoi mënyrë më shumë se kor, por Bob dashur atë. Por unë do të ju tregojnë pjesa më e mirë - vetëm pas Riff jangly, përjetësisht optimiste e hapjes së këngës dhe para fillimit të ajetit të parë, Bob u kthye dhe shikoi në mua me një lloj të butë e mirënjohjes, dhe unë kurrë nuk kam parë këtë njeri tepër i bukur të duken më të bukur, dhe ai shkoi drejt meje dhe puthi fytyrën time dhe buzëqeshi dhe buzëqeshi dhe më pas u largua me mike dhe filloi këngën, dhe unë qëndrova aty vetëm puthi dhe kjo ishte më e mirë rock and roll puthje të të gjitha kohërave dhe zemra ime leapt dhe fryma ime u rrit dhe kjo ishte një kohë qëndron ende moment që do të jetë kulmi i filmit që kalon para syve të mi në vdekjen time.

Ka netë që përcaktojnë jetën tuaj dhe unë imagjinoj se kur vdes, kur filmi i jetës tuaj kalon para syve tuaj, do të redaktohet me shkathtësi nxjerr në pah nga këto kohë dhe ju mund të lënë trupin tuaj dhe të shkojnë në dritë, por ju ' do të argëtuan këndshëm gjatë udhëtimit tuaj, si një fluturim në film starring ju dhe më të mirë nga ju (Fighters bëra në dobi Foo referimit - dhe fave time FF këngë).

Unë kam ardhur një orë e hershme të sallës Disney për të parë Bob Mould dhe Dave Grohl lexojnë, kryesisht për të parë djemtë me kitarat e tyre. Unë u ul pothuajse i vetëm në Fantasia Frank Gehry projektuar nga një sallë koncertesh, dhe shikuar këta zotërinj madhështore të ritmit alternative rok nëpër skenë, instrumentet fabulously të rralla dhe të shtrenjta dhe të famshëm hodhi me hobenë ulët si ata mund të shkojnë në shiritat e tyre, seamlessly kërcen nga këngë të këngë, mbush ajrin me lëvizje të kitarat dhe pastaj nxitjen Dave. U ndjeva si një princeshë dhe u ndjeva si një fitues konkursin pitchfork.com dhe afishe backstage shpallur mua një 'artist' djegur një vrimë në xhepin e pasme të xhinse tim lëkure. Ajo ndjehet e çuditshme që të ketë tronditur aq shumë, ka luajtur në mënyrë të shpejtë se ajo ishte ashpër lëkurën time, ndërsa unë zhytur ulët në vende prej pelushi të auditor. Nuk ka asnjë gropë në gropë orkestër për LA Filarmonisë, ose më mirë, ata të ulen në gropë. Unë në mënyrë të paligjshme u ul në krye të pasme e vendin tim, sepse unë nuk mund të përmbahet nga konturet e saj dhe rehati. Bob dhe Dave sulmoi përmes kaq shumë këngë të dashur, gumëzhinin nga në mënyrë të shpejtë që ju mezi mund të besojnë atë, dhe bum dhe shkëlqim të amps portokalli ishte si një, audio / potpuri citrusy vizuale dhe pritje në ajër të natës për të nderuar Bob , me të vërtetë figura më e rëndësishme në shkëmb indie, dhe kështu me ndikim për kaq shumë, sidomos të gjithë ata që ishin mbledhur për të nderuar atë, ishte aq i dukshëm unë mund të shijojë atë dhe dëgjojnë atë dhe mendojnë se.

Unë u zhvendos deri në rreshtin e parë dhe mori shumë foto blurry Hipstamatic e Britt Daniels, e një nga grupet më të mirë ndonjëherë, Spoon. Unë dua lugë deri në pikën e një fanatizëm pothuajse fetar. Minimalism e shëndoshë të tyre, e kombinuar me maximalism (unë e di se nuk është një fjalë, por unë do të bëjë atë një si unë dua Spoon aq shumë) e vokal emotive Britt-së dhe të shtrënguar, songwriting shkëlqyeshëm arkitektonike e bën çdo një nga këngët lugë e një tërë universi në vetëm nën tre minuta. Unë duhet të them tim të preferuar mund të jetë "Cigarette Case japoneze", e cila mund të më marrin duhanin kështu që unë mund të ketë një të tillë. I ndyrë dua lugë.

I varur nga pak me Craig Finn dhe Tad Kubler e The Hold i qëndrueshëm, i stuhishëm i "një ide e mirë" e të cilit interpretim floored mua. Kjo është një nga këngët e mia personale të preferuar që nuk merr një kaloni mbi itunes Shuffle, që duhet gjithmonë të jenë të bindur, kur ajo është shërbyer nga pak shokun tim dixhitale të vazhdueshme, ndoshta edhe dy ose tre herë me rradhë. Craig këndon si një njeri kanë zotëruar dhe unë dashur shikuar atë nga ana e fazës së, sepse unë mund të them se këto ishin këngët që ai kishte qenë duke kënduar me vite, ashtu si unë. Këto këngë të Bobs janë në gjakun tonë. Ata janë të shtypur në ADN-së tonë, qelizat e mia gjah nëpër trupin tim me formacionet e vogla të zinxhirit të një ide e mirë dhe e ndryshimit. Craig këndoi ata nga një pusi thellësi të thellë të errët dhe dëshirë e madhe që unë e di ngushtë, dhe këto këngë nuk janë vetëm këngët, jo vetëm një koleksion i shënimeve dhe lulezon mbresëlënëse kitarë, por ata janë strukturat muzikore që ndërtojnë urat midis teje dhe meje duke e bërë na - SHBA. Duke folur 'periudhë brezit tim. Craig dhe Tad gjithashtu më tha se ata kanë një armë tatuazh në autobus turne e tyre, dhe se ata në mënyrë rutinore tatuazh njëri-tjetrin në rrugë. Unë duhet të marrë një nga këto tatuazhet.

Nuk ka Moshë ishin adorable dhe të rinj dhe mori veten në të gjithë fazën bashku Bob dhe ajo ishte awesome për të parë këta fëmijë të cilët me sa duket kanë lindur rreth kohës që Copper Blue u lirua duke luajtur me vetë njeriu. Ajo që kam dashur për të gjithë artistët ishin se ata ishin një mikrokozmos e vogël e asaj që ndodh dhe që ndodh në muzikë sot, dhe kjo është një gjë e bukur për të parë. Tani ne jemi në ditët ku ne mësojmë rreth këngë nga iTunes Genius, por kur një shfaqje si kjo është e kuruar me dashuri nga një artist si Bob Mould, gjeniu është njerëzore, pasi ai duhet të ketë qenë në vendin e parë.

Ryan Adams 'kitarë tech doli me një kitarë Buck Owens, me pickguard dyfishtë, diçka që nuk do të jetë në vendin e vet në The Country Music Hall of Fame ose në duart e Jack Bardhë në dokumentarin fantastik "kjo mund të merrni me zë të lartë "dhe pata një dëshirë gjë deri në pikën ku këshilla e gishtat e mi ishin djegur për të prekur në fretboard, por Ryan nuk e përfundojnë të luajtur atë gjatë emisionit, duke vendosur për një Dreadnought bukur argëtues me ngjyra Rasta në të gjithë frontin. Ryan Adams ka një kumbues, i ndjeshëm, klasik zërin këngëtar vendit, dhe përpjekje nga zemra e tij unë mund të dëgjoni në disa shënime më bën të mendoj dhe të ndjehen "Unë e dua atë" - e tillë është fuqia e një këngëtari të madh - dhe këngët e Bob dukej e lavdishme dhe të ngrohtë dhe copëton zemrën që vijnë prej tij. Heartbreak një i huaj të vërtetë. Kjo ishte vetëm Ryan vetëm në skenë, që unë gjithmonë e duan, e cila është mjaft e rrallë për mua për të dëshmuar, siç e kam parë vetëm atë të jetojë me kardinalët, vrasësin e tij, plasaritje Mbështetur band dhe kanë vetëm janë trajtuar me zhveshur kockat versionet i Eja Pick Me Up ai e bën, kur ai turne me ta për të karburantit akustike time, zjarri unplugged. Ryan Adams është një çudi dhe një mrekulli dhe urgjenca dhe veshin dhe ndershmëri në zërin e tij absolutisht dërgon mua. E pyeta nëse ai backstage mend pikturën ai dha mua, e bërë nga stickers supermarketi në një bord thatë shuaj. Ai qeshi dhe tha: "Po më kujtohet se shumë mirë ...." Ne qeshi dhe kam marrë me të vërtetë super nervor dhe Starstruck dhe kishte për të shkuar në dhomën time salcë isha ndarjen me Grant-lee.

Grant dhe kam pasur darkë me Matt Pinfield, dhe Matt dhe unë ishim duke folur aq shumë për Whigs afgane dhe Greg Dulli që unë në fakt hynë në një djersë dhe unë vazhdoi djersitje deri sa të kryhet "Thing juaj i preferuar" me Grant dhe Jon dhe Jason dhe pastaj më vonë u bashkuan të gjithë në skenë për "Shih pak dritë". Natyrisht Kam marrë liritë dhe këndoi mënyrë më shumë se kor, por Bob dashur atë. Por unë do të ju tregojnë pjesa më e mirë - vetëm pas Riff jangly, përjetësisht optimiste e hapjes së këngës dhe para fillimit të ajetit të parë, Bob u kthye dhe shikoi në mua me një lloj të butë e mirënjohjes, dhe unë kurrë nuk kam parë këtë njeri tepër i bukur të duken më të bukur, dhe ai shkoi drejt meje dhe puthi fytyrën time dhe buzëqeshi dhe buzëqeshi dhe më pas u largua me mike dhe filloi këngën, dhe unë qëndrova aty vetëm puthi dhe kjo ishte më e mirë rock and roll puthje të të gjitha kohërave dhe zemra ime leapt dhe fryma ime u rrit dhe kjo ishte një kohë qëndron ende moment që do të jetë kulmi i filmit që kalon para syve të mi në vdekjen time.

Bob Mould Show 11/21/2011


Bob Mould 11/21/2011


12 Komente. Add To The Mix ...

 1. Wow ... kjo është një post i bukur! Unë dua Bob Mould shumë - shumë e keqe Unë jetoj në Brazil dhe ai kurrë nuk ka kryer këtu ... mirë, ndoshta një ditë :)
  Përqafime, dhe faleminderit për tekstin e madhe! (Nga rruga, faleminderit edhe për të qenë në një nga filmat e mi të preferuar, "Kjo është Partia ime", - me të vërtetë e trishtuar, por shumë e bukur, too.)

 2. Znj Cho, ju falënderoj për përjetimin këtë natë unbelievably të veçantë me shkrim, për ata prej nesh që jetojnë larg dhe do të doja vetëm! Dhe-a BIG ju falënderoj nga segment jo-jo të konsiderueshme të popullsisë tifoz femërore të cilët kanë ëndërruar për absolutisht dekada e një hynin nga kjo, si ju vënë atë në mënyrë të përkryer, "intensivisht bukur" njeri. Ju i dashur me fat ju! Bob Mould do të thotë jo më pak për mua tani se ai e bëri në '80 ... muzika e tij e ka mbushur jetën time, dhe e bëri atë në mënyrë shumë më të pasur. Unë me të vërtetë dashur lexuar këtë post.

 3. Ndjehem njëjtë rreth Ryan Adams. I lënë tregon e tij ndjenja zemërthyer se ai nuk është aq në dashuri me mua si unë jam me të. A nuk kemi vetëm të përjetojnë të njëjtën gjë së bashku, të njëjtin tërmet emocional? Si mund të thotë asgjë për atë dhe ai aq shumë për mua?! Kjo është se si unë e di një shfaqje unë shoh është e mirë, në qoftë se unë të lënë zemërthyer. Faleminderit Znj Cho. Të dua shumë.

 4. Ndjeva emocion tuaj në të gjithë këtë post dhe kishte të dridhura dhe pastaj në fund, kur ai ju dha një puthje, ajo solli lotët në sytë e mi. Beautiful! Si mund dikush të mos dashuri Bob myk? Unë jam duke shkuar për të shkuar ndryshojë Hold time Steady cd Stay Positive duke luajtur dhe për të dëgjuar Bob Mould manual dhe le fëmijët e mi shikoni në mua si unë jam arra, ndërsa unë këndoj Shiko një dritë të vogël në krye të mushkëritë e mia. Faleminderit për ndarjen përvojën tuaj ..

 5. Të drejtë! Unë kam parë Bob jetojnë 4 ose 5 herë, dhe erdhi vonë për të Husker Du, me të vërtetë vetëm të dëgjuarit e tyre, kur Magazina doli ... që bën ajo rreth 25 vjet për mua. Është një turp Bob nuk ka qenë më popullor me gjeneral, por artistë të vërtetë të mëdha janë të rrallë. Emocionet ju shprehura në drejtim të muzikës është pikërisht se si ndjehem ... love it!

 6. Çfarë Znj Cho nuk arriti të përmend është se si e bukur, të kënduarit e saj të fortë të zgjeruar atë që tashmë ishte një mbrëmje shumë të paharrueshëm. Unë kam qenë në audiencë dhe shumë i lumtur që të ketë qenë dëshmitar të talenteve të tillë dhe lumturi komunale.

  Rock në, Znj Cho.

 7. Çfarë një përvojë e madhe! Unë kam parë Bob disa herë, por vetëm u takua me të një kohë të shkurtër dy herë. Unë plotësisht zili ju.

 8. Çfarë një bukuroshe dhe rinumërimin e ëmbël. Gjithashtu vetëm kështu tmerrshëm ... si Bob. Dhe ju.

  Cheers!

 9. Blerë parë rekordin tim Bob (kujtoni ata?) Rreth 86 ose 87 vjeç dhe unë mendoj se kjo u quajt Land Speed ​​(është se e drejtë) dhe kjo ishte praktikisht unlistenable, vetëm e dhimbshme. Kokëfortësi, bleva albumin e ardhshëm dhe të ardhshëm dhe unë u bie në dashuri me songwriting dhe kitarë dajak Bob (unë mendoj se ata e quajnë atë shredding këto ditë). Pra fonogram e jetës sime është Bob. Unë kam në çdo hap të muzikës së tij, dhe ajo i përshtatet të gjitha disponimi im. Takuar atë një herë, e pa atë të jetojë një herë, lexoni librin e tij të pabesueshme, dhe më lejoni të them se ndjehem kjo është një i drejtë, njeriu i thjeshtë të folurit. Kjo haraç do të thotë shumë për të gjithë ne, unë e di, dhe unë nuk mund të presim për këtë! Dua, Bob, dëshirë unë do të qenë të lindur një njeri!

 10. Im jo shumë e një një i juaji Margaret. Por ajo që ju thoni e Bob Mould dhe Dave Grohl është pikërisht se si ndihem! Pasioni juaj i muzikës së tyre dhe atë që ata kanë kontribuar në muzikë alternative ishte thënë me të vërtetë nga zemra. Unë ndjehen të njëjtën mënyrë! Këtu ne kemi diçka të përbashkët!

 11. Unë kam parë Husker Du, Sheqeri & Bob vetë mbi 20 herë (Unë jam një plak: D), por ju nuk keni ide se si ndyrë madly ziliqar unë jam nga ju. Pak e bukur e të shkruarit, faleminderit xx

Lini një Përgjigju