Cris CLEEN / Saved Tattoo

Cris CLEEN është një tattooer Unë kurrë nuk e kishte takuar por pas duke parë punën e tij, në një nice profil Vimeo të shkurtër mbi atë në time të përditshme go-për tatuazh faqen lajm needlesandsins.com , kjo ishte ndoshta një dashuri në shikim të parë ndjenja, por jo domosdoshmërisht për njeri, pasi unë nuk e di atë, dhe me të vërtetë, jam i vjetër sa të jetë nëna e tij, por për tatuazhet e tij të pabesueshme. Unë do të them për mua, ai është artist tatuazh ekuivalente e Anais Nin (sorry nuk e di se si të bëjnë një zanores) një autorët e mi shumë të preferuar - dhe Henry Miller - duo famëkeq i cili solli fiction erotike dhe llogaritë parë personi i seksit në botën e letërsisë reale, duke shkruar me guxim pa turp apo gjykim - trajtimin seksualitetin si arti, e cila është ajo që me të vërtetë është dhe se si unë jetoj ditët e mia në këtë trup unë kam qenë i bekuar me të dhe një që ofron më kënaqësi në dukje të pafund.

Puna CLEEN-së, sidomos tattooing imazhet erotike që ai është duke punuar për të përsosjes mbi mua për disa ditëve të fundit mund të kishte leapt drejtë nga faqet e "Delta e Venus" ose "Henry dhe qershor", ose librat më të rralla dhe të mbrapshtë pash unë kanë në mbledhjen e mia, si një kopje të parë edicionin e Epsheve 'devijante', shkrime rreth dhe më e rëndësishmja, ilustrime e sylphs sheshtë chested zog i ri, këmbët i shkathët dhe shpinat e drejtë me tummies të buta dhe të armëve prej pelushi me mish, të angazhuar në aktivitete që do të dhunshme shprish tyre përkrenare të përkryer në formë dhe me shkëlqim si hairdos qethur.

Louise Brooks është i bëri jehonë shumë në punë Cris 'për mua. Ajo është ideale ime femërore, si unë do të doja të të dy qij saj dhe të jetë i saj, dhe unë kam pasur fatin e mirë e të pasurit të dashuruar që mbajnë një ngjashmëri të habitshme me të, dhe gjithashtu e kanë përdorur klasik e saj, të qëndrueshme dhe filmi "Kutia thelbësore Pandorës "si lloj i një udhëzues Thomas për tërë jetën time seksuale. Terrorizmi i saj seksual i synimeve të dhënësit të dy sekset dhe duke marrë sa më shumë të burgosur të jetë e mundur është ajo që unë ëndërroj për të arritur disa ditë së bashku me të përfunduar mitingun famëkeq motor nga Parisi në Dakar tërësisht në një biçikletë motorcross. Unë do të bëjë të dyja, ndoshta në të njëjtën kohë.

Lulu si karakter ishte një zbulim. Jeta e saj seksi dhe skllavërim të lehtë të të gjitha pushtimeve të saj është ajo që unë aspirojnë shumë. Dhe kjo nuk është shumë vonë për mua. Ndoshta Cris vendosur këto talismans mbi mua për të më ndihmuar në udhëtimin tim për paqen në botë, apo me të vërtetë pjesë të botës. Një copë gomar të gjithëve në të gjithë botën. Kjo është ajo që unë do të doja. Cris CLEEN është aq e ndyrë e madhe. Ndërton kujdesshëm e figurave të tij, shkallën dhe vendosjen e linjës dhe ngjyra flet për mua si një herë-in-a-jetës dashnor. Nuk është një e kuqe portokalli që duket të shfaqet në shumicën e tatuazhet e tij, dhe unë nuk e di nëse ai e përzien vetë këtë ngjyrë, por kjo është unike dhe bindëse dhe të ndritshme dhe të zbetë dhe të pafajshëm të gjithë në të njëjtën kohë.

Tatuazhet kam kërkuar nga ai mjaft keq që kam qëndruar më gjatë se unë kam bërë ndonjëherë në të kaluarën, si unë e nevojshme që ato të përfunduar, i dashur punën aq shumë që unë nuk mund të mbajnë për të lini asnjë mbetje jo e plotë. Unë tani mund të them se kam 3 copa gjobë nga cris në çdo rritje dhe të shquar dhe të lavdishme dhe të famshëm mbledhjen e mia tatuazh, dhe që është një përqindje e konsiderueshme. Dhe fakti se ai e bëri të gjithë në 3 seanca, pa paterica e mia të zakonshme të concoctions aktuale Lidocaine, të methodone që shërben si qëndrim në për endorphins të jashtëzakonshëm që tattooing njoftime në gjakut tim, që nuk do të vijë, nëse unë kam qenë tattooed shumë shpesh, e cila po ndodh shumë kohët e fundit, thotë një shumë për dorën e tij të lehta, makinë e tij rrotullues dhe rrufe aftësinë e tij të shpejtë për të lavdëroj kryeveprat më të gjallë lëkurë pa brutalizing atë.

Tattoo Saved është në Brooklyn është ku Cris CLEEN mund të gjendet, në pronësi të ish-tattooer mrekullueshme e mi, të cilët unë jam duke u përpjekur dëshpërimisht të marrë një tjetër takim me, i cili është i zënë si ferr me një listë të gjatë pritjeje, Chris O'Donnell . Ah-Chris O'Donnell - lëkura ime digjet për më shumë nga mjeshtëri e tij të përcaktuara në bazë të saj. Unë do të ketë kaluar shumë kohë në Saved Tattoo, e cila është duke u bërë shpejt bregdetit im lindje Kujtimet Tattoo / amerikan elektrike. Ju djema kam disa gjëra të mira në vazhdim e sipër në Brooklyn. Unë jam shumë i lumtur këtu. Faleminderit Cris, dhe Chris - unë do të shihemi së shpejti.


4 Komente. Add To The Mix ...

  1. Gjatë unë ula ka qenë 3 1/2 orë. Unë jam ende duke punuar në një tani. Ai ka përfunduar deri ngjyrën. Ne kemi pasur gjithmonë kënaqësi nëpër çdo seancë, unë nuk mund të presim deri Jason Storey nga Blue Dragon Tattoo është bërë pse. Ai ka bërë punë të mahnitshme.

  2. Louise Brooks kohët e fundit pushtuar shpirtin tim dhe unë nuk kam qenë i njëjtë që nga viti! Unë kam qenë i tërhequr për fytyrën e saj të gjatë para se unë edhe e dinte se kush ishte. Por kur unë pashë Kutinë e Pandorës, dëshira e madhe për të. Se ajo do të mund të kryejnë atë lloj magji është befasues. Për mua ajo ngërthen misterin e gruas. Unë gjithashtu dashur Ditari i një Girl Lost të cilat ju mund të gjeni në YouTube të plotë në qoftë se ajo është ende atje. Unë isha duke menduar për të Blogging rreth saj në blogun tim të ri, RussellPop. Por kam bërë një post në Scott Walker në vend. Tani unë duhet të shkruaj për muzë tim. Kjo e bën shumë kuptim që ju do të jetë një besimtar Louise Brooks. Në qoftë se ajo kishte lindur shumë më vonë, ajo mund të ketë bërë një komedian egër, kush e di? Great post, dhe unë jam i sigurt, një tatuazh të madh!

  3. Cris CLEEN është një fisnik, një njeri i mrekullueshëm dhe tattooist frikshëm. Ai ka bërë mrekulli mbi ju, dhe ju gjithashtu veshin atë në mënyrë shumë të mirë. Unë kam qenë me fat të mjaftueshme për të përmbushur atë vjet më parë dhe për të marrë një tatuazh të mirë prej tij, puna e tij është unik, i rafinuar dhe i shthurur në estetikë e saj .... cheers-ethanghost

    jetojnë tatuazh ghost

  4. Faleminderit shumë. Ju keni dhënë një informacion të tillë të mirë. Informacion të vërtetë e bukur për Custom Dizajn Tattoo do të jetë shumë e dobishme për të gjithë.

Lini një Përgjigju