Çfarë është Trending w / Shira Lazar

Komedian Margaret Cho është i njohur mirë për rutinat e saj të qeshur Standup, por Korean-amerikan është gjithashtu një bloger pasionuar dhe plot pasion, padyshim që ushqehet nga opinionet e saj të fortë për të gjitha gjërat kulturën pop.
"Unë shkruaj shumë," tha Cho gjatë Ç'është sezon dy premierë trending-së. "Unë mendoj se për mua, kjo është lloj i bazës nga ku unë shkoj në shaka shkrim. Kjo është ku fillon, nga Blogging. Unë kam qenë një bloger për një kohë të gjatë. "

Ajo duhet të vijë në befasi se prirje Cho-së për të Blogging dhe shkrim vjen në mënyrë të natyrshme; ajo është autor i dy librave, unë jam ai që unë dua dhe unë kam zgjedhur për të qëndruar dhe luftuar, lëshuar në vitin 2000 dhe 2005 respektivisht. Ajo është një vetë-përshkruar "bloger hardcore," shkruar në baza ditore dhe duke shpjeguar se ajo kombinon postim personale me koment sociale, trajtimin e çështjeve të tilla si imazh femëror trupit dhe madje shkrim Obituaries, duke përmendur mesazhet e saj e fundit në prag të vdekjes kengetare Whitney Houston.

"Unë mendoj se ajo (Houston) hyri në një famë kur unë ende besonte në biznes tregojnë," tha ajo. Ajo tha se pas të paturit e një kohë të vështirë me kohë ngacmimi në shkollë, Cho gjetur një model në Houston, dhe lidhja e saj me të ishte personal. Ndërsa ajo e di Bobby Brown, Cho nuk e kishte Mbledhur këngëtarin e famshme.

"Unë mendoj se është një gjë e tillë shkatërrimtar," tha ajo për vdekjen Houston. "Ne jetojmë jetën në mënyrë të shpejtë në internet. Unë jam me të vërtetë ende në shok. "

Një nga postet e fundit Cho s blog fjalë komentet e projektuesi gjerman Karl Lagerfeld rreth këngëtares Adele. Lagerfeld quhet Adele "një yndyrë pak", dhe bëri bujë diku tjetër për vërejtjet e tij sulmuese. Një pyetje e parashtruar nga një shikues i kërkoi Cho pse ajo u aq i zjarrtë nga komenti.

"Unë jam anorexic dhe bulimic, dhe unë mendoj se këto sëmundje janë po aq vdekjeprurëse si SIDA apo kanceri," tha ajo. "Kjo është një sëmundje që është përhapur nga injoranca rastësor dhe mizori rastësor, si Karl Lagerfeld tha. Kështu që shumë vajza u është thënë, përfshirë veten time, "ju do të jetë aq shumë e në qoftë se ju ka humbur peshë." Unë jam i sëmurë e njerëzve rastësisht duke thënë gjëra të tilla si se. "

"Unë jam duke shkuar për të bërë gjithçka në fuqinë time për të turp atyre," tha Cho.

Ndërsa ajo pranoi se duke qenë një tifoz i dy Lagerfeld dhe Adele nxitur emocionet e saj, ajo nuk u kujdes për falje e tij, por në vend të kësaj kërkoi që Lagerfeld hartuar një linjë të re për gratë të plotë artistikisht në vend të lëshimit të një falje.

Por jo të gjithë e përgjigjeve Cho ishin aq të sigurt dhe të pasionuar si mendimet e saj rreth Houston dhe Lagerfeld. Kurrë një për të marrë veten shumë seriozisht, Cho është një tifoz i tregon të krimit, ka tatuazhe që mbulojnë më shumë se 15 për qind të trupit të saj dhe pranoi të presë Shira Lazar se ajo shkoi komando gjatë paraqitjes së saj në Çfarë është Trending. Kjo do të thotë se ajo nuk do të jetë në gjendje për të të treguar nga tatuazhet e saj më të rinj, 2 fytyrat e vendosura në çdo faqe prapanicë.

"Unë nuk kam në të brendshme, kështu që do të ishte i çuditshëm," tha ajo.

Çfarë ndodh më pas? Ajo do të drejtohet për në Atlanta për të xhiruar sezonin e 3-të të treguar e saj Lifetime Drop Dead Diva, ku Kim Kardashian është bashkuar të hedhura. Cho përbashkët se ndërsa atje, ajo vetëm mund të bëjë një pamje në reality show Kardashians.


Gjej postimet e tjera rreth Press .

Lini një Përgjigju