Craig Finn e qartë zemër plot Sytë

Nuk është nganjëherë muzikë që ju ndalon të vdekur në gjurmët tuaja në dëgjimin e parë dhe ju tashmë e dini që ju do të dëgjuar për të rreh e saj, historia e saj - metër dhe koha dhe rimë e saj do të qëndrojë me ju për aq kohë sa ju ende mund të dëgjoni, dhe ndoshta edhe pas se për një kohë, para se mendjen tuaj harron mekanikë dhe pastaj konceptin e shëndoshë, dhe pastaj heshtje vetëm luan në një cikël të pafund.

Një shembull i mirë i këtij fenomeni të rrallë, dashuri të menjëhershme në fillim dëgjoni, është Craig Finn 's album të ri "të qarta zemër plot Sytë". Craig pyeti nëse unë do të jetë në Los Anxhelos për shfaqjen e tij në rapsod këtë javë, por unë jam tashmë për në banesën time Atlanta, kështu që unë do të kapur atë në Earl më 5 mars th. Unë jam prapa me gjithçka dhe e dija se albumi i tij i ri u del së shpejti, por unë nuk e dija se ishte jashtë tashmë. Ajo është - dhe ai është në turne në mënyrë të kapur atë në qoftë se ju mund të, dhe për të marrë këtë album menjëherë në qoftë se ju nuk e keni tashmë. Dhe ju mund të vish me mua për të parë atë në The Earl në mars. Lindja Atlanta është një shumë e fun. Le të shkojë. Ne kurrë nuk shkojnë në atë anë të qytetit dhe këtë duhet bërë më shumë.

Unë kam qenë një vizitor i vonë për të gjitha gjërat Hold qëndrueshme , dhe pas takimit të tyre dhe duke parë ata kryejnë klasik Bob Mould këngë në haraç të tij në Disney Hall vitin e kaluar unë kam qenë një tifoz i menjëhershëm. Unë shkova në shtëpi transformuar tërësisht nga tingujt e tyre dhe kanë kaluar disa muajve të fundit infektues deri në vitet e muzikës së tyre të mahnitshme që kam humbur. Unë rock indecently vështirë në hibride të "Shumica e njerëzve janë DJ" në rrugën time përsëri nga shkolla motor dhe emërimet tatuazh dhe tregon të mira dhe të këqija ndonjëherë komedi, e drivetimes vetmuar natën vonë, kur unë të ndjehen të rinj dhe të përgjakshme dhe i djersitur dhe i drejtë, Në të mirë e mia të fuqishme.

Craig Finn është një lyricist frikshëm, dhe duke qenë pak e një Wordsmith krenar veten time, natyrisht unë po marr me xhelozi. Krekosje e tij gjuhësore e bën pa fjalë (për herë). Unë dua të djeg enciklopedi e mia, duke përdorur fjalorin tim rimues si ndezja. Poezia e tij e fuqishme është benzinë ​​unë mund të hedhin mbi zjarr. Ai është më i mirë se unë. Ai është më mirë se të gjithë. Dëgjimi i tij më bën të të duan të japin çdo gjë, vetëm kështu që unë mund të kalojë më shumë kohë duke dëgjuar atë.

Zemra e qartë, sytë e plota është një shtesë e mrekullueshme për të mbajtur mbledhjen tuaj të qëndrueshme, por është edhe plotësisht krijimi vete mrekullueshëm. Zëri Craig është i sinqertë dhe growly si gjithmonë, dhe në punën e tij solo, muzikë korniza sonetet tij autoritar ndryshe. Po ka kitarat - kitarat e madhe - por edhe prehër çeliku. Slides bërë nga shishe vjetër koks modës - unë mund të ndjehen ata për të nxjerrë poshtë fretboard dhe ajo shtrëngon mua. Ju mund të dëgjoni rrënjët vendit në dru të instrumenteve. Është Austin sigurt. Mënyra se si ata ngasin shkallët në krye të njëri-tjetrit, unë mund të them muzikantët janë të veshur veshur jashtë, por të qëndisura bukur çizme kauboj, vulosje e tyre në floorboards në kohë. Ka ngrohtësi për të luajtur që sugjeron vargjet e vjetra të pandryshuara dhe të prodhimit të kujdesshëm, por intuitive. Është e tepërt, por i pasur, si pasurinë e dhembshurisë që breshëri nga grooves e një vinyl ruajtur mirë e "Përshëndetje nga Asbury Park NJ".

Fjalët Craig janë magjike të muzikës, duke e bërë çdo moment këtë gjë rëndësishëm. Në më të mirë të tij, ai rivalët Bob Dylan në humorin e tij të errët dhe urtësi lindur e vuajtjes dhe një fushë, zotësi natyrore për ftohtë. Ka momente ku unë jam i goditur nga ndershmëria zhveshur dhe pastërtinë e shkrimit Craig, si në qoftë se unë nuk mund të besoj atë që ai është duke thënë që është thënë dhe tha kështu magjepsëse mirë. Gjithsesi, kjo është një album fantastik. I love it.

craig finn clear hearts

2 Komente. Add To Mix ...

  1. hey Margaret - i dashur që të dëgjoni veçanërisht skipping mbi të myk bob. ajo kujton mua e punës që ishte e këndshme larguar nga ky homofobike, pedofil, seksiste, raciste dhe grumbull pasuruar e projektit kar që njerëzit hanë këto ditë ndërsa teptisje jashtë parrezikshëm psiko-murmurimë sikur çdo gjë sa budalla sa kjo ndërmarrje ka treguar një rritje të konsiderueshme në intelekti kolektive - i dashur këngët. kjo është një turp shumica e Texans në jetën time gjatë 12 viteve të fundit nuk kanë qenë aq i tmerrshëm sa Texans që dija para largimit tim nga Nju Jorku. Unë kisha menduar të vizituar, por pasi ruajtje një Texans pak dhe duke reflektuar mbi mënyrën e lëngshëm, mosmirënjohjes, unë nuk ishte i frymëzuar për të vizituar. faleminderit për humor gjatë viteve dhe shpjegues tuaj të kohëve të fundit është e bukur relevante dhe parashikues në fytyrën e asaj që kjo ekuipazhit kote ka vendosur të mos përballen në mënyrë shumë mashtrim, hipokrizi, mbeturinave, shtirje, dhe fanatizmi. i dashur atë kur i përjetuar njerëzit homoseksualë të cilët u lëkundëse kaq shumë gjëra të bukura në vend që të trolls fund ushqyese tek përgjojnë nëpër hijet e disa bar patpong me tweens. patetike.

  2. Margaret sweetie, hi ... kjo është hyrja ime favo e juaja, dhe se është duke thënë bunches si të gjitha shënimet tuaja kanë qenë super. Çfarë mund të them? Unë ende të dua dhe Columbus, Ohio është t'ju zhdukur që ju kërceu outta here në '02. Ju lutemi të kthehet i dashur, ju jeni vrarë mua. Unë të dua. Zemra Hugs ... Dollface ..Hold qëndrueshme !!

Lini një Përgjigju