North Georgia

Springtime në Veri Gjeorgji sheh shumë riders motor, deri në 400, gërshetim në mes të trailers dhe shtëpitë motorike si të ndritshme prishet jugore dielli përmes reve. Kjo është hera e parë që më kanë pasur bikes e tyre jashtë në muaj, dhe ata nuk mund të presim që të merrni atje, shumë për hidhërim e policisë lokale, të cilët tani kanë iniciuar një politikë të tolerancës zero në lidhje me motoçikleta. Nëse ju shkoni edhe një milje mbi limitin e shpejtësisë që ju do të merrni nxorrën mbi dhe ka të ngjarë të shkojnë në burg deri sa gjyqtari mund të bëjë kohë për ju për të bërë ju të bëni kohë, dhe ai më mirë të mos jetë në gjendje për të parë tatuazhet tuaja kur ai bën.

Unë nuk kam plane për të shkuar shpejt këtu ose kudo, dhe unë jam ende ëndërroja disa ëndrrat Harley edhe pse unë jam sot kërcim së bashku në një makinë të dyfishtë sportive, ime e parë. Me fenders saj të lartë dhe goma nyjë, linjat sportiv kalojnë marinës shasi e saj blu, unë ndjehem si një djalë 14 vjeçar. Edhe pse unë kam qenë hipur për disa muaj tani, unë vetëm kam vetëm konceptin e kodrina off mbyt. Ju nuk vetëm të hapur atë, ju mbyllni atë shumë. rrokulliset në mbyt, roll off atë. shkoj, nuk shkojnë. Është si se. kjo është lidhja që mungon që kishte më lurching i gjatë në statusin tim të avancuar fillestar. Ndoshta unë jam i ndërmjetëm tani, që unë kam realizuar artistikisht këtë.

Është flakëron e nxehtë jashtë, por që nuk do të zgjasë gjatë. Kjo ngrohjes është një gjendje e vështirë e përkohshme, djegie ujin jashtë rrugëve në linjat e lagësht. Unë nuk mund t'ju them se ku kam gjetur besimin për udhëtim në kaosin paparashikueshëm të fillim të marsit këtu. Stinët luftojnë për dominim si ata të ndryshojnë, një i paaftë për të le të shkojë, të tjera që vijnë më tepër shpejt për rehati. Unë e kuptoj nevojën për kishat dhe shtëpitë e adhurimit që rrini ulur me këmbë hapur njëri-tjetrin në rreshta i zoti, si njerëzit këtu të shkoni për të zot për ndihmë me të motit. A ka një uragan që vjen? Vetëm Zoti e di.

Unë jam duke hipur tani në një shtet të ri, një tjetër jetë që është një përsëritje e një një të vjetër. Unë vij në shtëpi në Gjeorgji si unë vij në shtëpi në Kaliforni si unë vij në shtëpi në Londër si unë vij në shtëpi për të kudo që kam qënë çdo natë. Për mua motoçiklizmit ka kuptim, sepse unë dua të qëndrojnë në lëvizje, të gjitha gjërat e mia me mua, të ruajtura cleverly dhe të fshehur, e mbushur deri dhe të luajtshme, i fortë.


8 Komente. Add To Mix ...

 1. Ajo është shumë e njëjtë për bashkatdhetarët tuaj jo-motorizuara në Atlanta. Unë jam ai i cili nuk mund të durojë të ftohtë, kështu që unë të ruajtur biçikletë tim larg për dimër. Unë jam duke kërkuar para për të goditur shtigje javën e ardhshme, me shpresë, nëse moti mban - por si thoni ju, vetëm Zoti e di.

  Dhe si një i cili ndryshon në 400 për të punuar (ndyrë policët Alpharetta, gjithsesi), unë mund të them sinqerisht unë nuk kam asnjë ide se çfarë duhet të bëjmë për të kryer duke u tërhequr gjatë. Njerëzit përzënë përpjetë e 90 për çdo ditë për të nuk ka efekt në dukje të sëmurë. Pastaj përsëri, ata janë nuk janë në motoēikletat.

  Por policia, oh ATA janë. Fuckers.

 2. Ku është ky "që flakëron nxehtë" moti të cilat ju flisni ?? Daily lartë është 50s dhe 60s këtu në veri GA tani. Dhe ju lutem të ndaluar përvetësimi kulturën Jugore. Ju lutem.

 3. Rruga deri me Blairsville të Vogël State Park është me të vërtetë e bukur, por ju mund të dëshironi të përdorni një biçikletë tjetër se një Harley. Ata marrin më tepër gjaknxehtë për nivelin e zhurmës dhe mund biletë ju.

  Ka një ndalesë i madh pjesa tjetër pranë shtigje malore Blood ecje, dhe një restorant i mirë i quajtur Annes (?), Lumë më tej kaluar Vogël. Kënaquni!

 4. Oh për dashurinë e _________! Përshkrimet e nget motor më bën të tronditen veshët dhe dua ... .. Për të ngasin baby! Më pëlqen hipur në mëngë të shkurtra dhe bisedoj, ndjenja erën dhe diellin të gjithë mbi mua. Unë pështyu në rrezik, nëse unë jam duke hipur jashtë qytetit atëherë unë gear up. Jetojnë të ngasin një tjetër ditë Cho!

 5. Ju jeni idhulli im në çdo mënyrë. Unë jam aq kruhet për të marrë një biçikletë drejtë tani që unë nuk mund ta duroj.

Lini një Përgjigju