Vizitat Dog

Ka disa të ftuar të qen sot në shtëpi, e cila e bën fëmijët e mi qen i çmendur dhe të egra me zemërim. Butts reja qen me nuhatje, bishtin panjohura për t'i ndjekur dhe zemërim të çmuar të gjithëve pak të shkojnë lart, duke e bërë të gjitha flokët në shpinë të duket si ata kanë gelled ato në Mohawks vogël. Gjë për qentë është se në qoftë se ju me të vërtetë shikoni, ata janë të gjitha llojet e të njëjtën ngjyrë, por variacionet e këtyre ngjyrave dhe mënyrat që ato shfaqen janë të pafund dhe të paparashikueshme por në të njëjtën kohë përmban. Këto qentë janë të gjithë të ndryshëm, por nuk ka diçka të lashtë rreth tyre që i bën ata të duken si ata janë nga i njëjti aksioneve qen, që diku në histori ata erdhën nga të njëjtin vend qen. Kjo është e gjitha njëjta familje qen dhe gjenet qen dhe qen pemë.

Kur qeni im i madh Ralph ishte gjallë, ai do të skërmitin dhëmbët frikshëm në telefonuesit qenit sociale. Ai nuk kishte durim për puppies, dhe do të kthehet ndonjë ose të gjitha mbi shpinat e tyre në veprën më të vogël. Ajo dukej sikur kishte një fije në jowls tij drejtimin lart feçkë e tij, dhe kur ai u tërhoq se do të ngre fytyrën e tij deri në një ngërdheshje njeri-ujk, i cili do të zhduket aq shpejt sa unë mund të them emrin e tij.

Vizitues littlest qen, Emily, gjithashtu ka këtë thread, e drejtë në hundë, një syth teensy për të shfaqur pakënaqësinë e saj në duke u sniffed nga Chihuahua Gudrun tim, që e shikon pozitivisht gjigand pranë lodër trupin e saj race spurdhjak. Unë flas me një ton të lartë hundës që e bën këtë vizitor ëmbël të ndjehen të sigurt dhe ajo përfundon tërë qenien e saj rreth qafës time si një shall dhe unë mund të ndjehen kockat e saj lëkund me frymën time.

Çfarë një dhuratë është që të jetë rreth kafshëve që e duan popullin dhe unë mendoj se qentë janë më të dashur të gjithë. Unë nuk mund të flas në lidhje me macet, si unë jam alergjik dhe nuk kanë marrë ndonjëherë të dini se një, sepse e teshtitjes dhe ënjtje që në mënyrë të pashmangshme fillon sa herë që unë jam afër një, por qentë unë mund të vërtetoj të ketë një dashuri që është e pashembullt. Asnjë person nuk ka dashur mua si qentë e mi kanë, dhe unë nuk mund të jetë i sigurt nëse unë kam dashur askënd si thjesht dhe vetëmohim si ata e bëjnë në dukje të pa përpjekje. I love se si qentë nuk kam frikë intimitet. Ata janë guxim ngushtë dhe i paturp e emocioneve të tyre qen dhe mos e mbani përsëri një gjë kurrë.

Kjo është arsyeja pse ajo është emocionuese për të përmbushur të reja dhe të kenë vizita qen dhe ngjarje të vogla qenit. Prania e kafshëve shtëpiake është jeta afirmuar në mënyrë të ngrohtë dhe furriest. Unë emocion në spines e tyre elegante dhe sa këmbët e tyre qen lëvizin shpejt nën kabinë tyre qen. Unë mund ta kuptoj pse njerëzit grumbullojnë kafshët dhe të mbledhë më shumë dhe më shumë deri në pikën që ata nuk mund të funksionojnë dhe duhet të kenë kafshët e tyre të dashur hequr nga autoritetet dhe shtëpia e rrafshuar me tokë për të hequr qafe të floorboards e erë ammoniated e njëqind kafshëve ose më shumë peeing në të njëjtën vend.

Ajo merr mua kur këta njerëz kanë për të le të shkojë e krijesave të tyre të rëndësishme, dhe unë qaj e drejtë së bashku me ta në TV, si unë nuk mund as të imagjinohet kjo. Unë kurrë nuk mund të. Mbaj mend folks diehard gjatë uraganit Katrina, duke qëndruar në rooftops e tyre me pushkë, duke refuzuar të lënë kafshët e tyre prapa dhe duke kërcënuar për të vrarë të gjithë ata që u përpoq për të bërë ato. Unë të marrë atë. që është më e drejtë poshtë në tokë. Unë kurrë nuk mund të le një i imi shkoni. Ju do të keni për të vrarë të më parë. Edhe në vdekje, unë kurrë nuk mund të le të shkojnë. Ata janë të miat dhe të mbeten të minave në shekuj të shekujve. Është përgjegjësia ime dhe kënaqësi e madhe. Është një nder që të kujdesen për kafshët dhe kjo kurrë nuk kam marrë për të dhënë.

Kur isha miratimin Ralph, ai ishte vetëm një fëmijë dot zi të lesh në një tavolinë. I mbushur një formular dhe gërvishtem atë nën mjekrën e tij, ku unë do të të mësojnë se ai e donte atë më të mirë. Nuk ishte një trazirë e papritur, si një vjetër qen qimedredhur graying surrat çoheshin në strehim të kafshëve nga pronari i tij, dhe vullnetare u përpoq për të qetësuar atë, si pronar, i cili kurrë nuk e kam parë, la qen atje pa aq shumë si një Mirupafshim . Qen qimedredhur le jashtë më piskat mpiksura gjaku, një të rënkojë që të dëmtojë zemrën dhe veshët e mi, vetëm një shënim të gjatë, mbajtën jashtë dhe të qëndrueshme në izolim dhe braktisjes dhe frikë.

vullnetar tundi kokën. "Njerëzit nuk kanë respekt për jetën. Ky qen është krejtësisht e mirë. Perfectly shëndetshme. Ajo thjesht nuk e duan atë. Nuk ka respekt për jetën. Asnjë në të gjitha. "Ajo shikoi në mua me sytë e lodhur që kishte parë tragjedinë shumë qen. Ajo manar Ralph në gjoksin e tij kone fluffed, dhe ajo nuk e dinte se emri i tij ishte Ralph pasi ai nuk e kishte edhe është emëruar ende. "Ju të kujdeset për këtë qen. Ai është një djalë i mirë. Ai do të jetë një qen të mirë për ju. "Unë nodded solemnisht dhe dukej larg jo i sigurt se çfarë tjetër për të bërë.

"Unë mund të them se ju do të bëjë një punë të mirë."

Unë e dinte se unë do shumë.

Vullnetari kap qen qimedredhur, i cili nuk do të ngushëllohen. Qeni kthyer dhe depërtoi dhe përdrodh veten nga krahët e vullnetarë dhe vrapoi fuqi të plotë përsëri në hyrje, duke shtyrë mbi drutë e rëndë dhe derë qelqi me gjithë qeni i tij mund sikur të ishte e vetmja gjë e mbajtur atë nga ana e pronarit të tij.

dog visit 1

dog visit 2

dog visit 3

dog visit 4


Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

5 Komente. Add To Mix ...

 1. Pas Wonderful Margaret. Unë jam me ju-një kafshë është dashuri dhe përgjegjësi për jetën. Unë vetë kam një mace dhe ditën e saj miratimi ishte e ngjashme te llogaria juaj e gjetjes Ralph-njerëz vetëm në rënie macet jashtë, sepse ata ishin "nuk donin" më. E pabesueshme. Një kafshë është përjetësisht mirënjohës për kujdesin që e merr dhe unë nuk mund të pjesë me minierën më shumë se unë mund një anëtar i familjes.

 2. Tha bukur. Unë jam ulur këtu shikimin tim qen i madh i zi Murphy lind në një kockë. I miratuar atë 5 vjet më parë gjatë ditëve më të errëta të gjithë jetën time. Ai më dha një arsye për të marrë nga shtrati dhe për të mbajtur vazhdim e sipër. Ai ishte ulur në strehën e kafshëve lokale për pothuajse dy muaj, kur kam miratuar atë. Ai ishte rreth 3 ose 4 vjeç dhe kishte qenë në mënyrë të qartë qen e dikujt, por askush nuk erdhi për të kërkuar atë. Si mund të ju le ndonjë manar shkojë? Unë nuk e di se si njerëzit mund të japin qentë e tyre larg, nuk të intereson, mos bazat si ushqim dhe ujë. Dogs të dua pa marrë parasysh çfarë. I shkeli në bishtin e tij dje dhe ai vetëm më shikoi në mua dhe filloi duke tundur atë dhe duke i dhënë mua atë buzëqeshje qen kone.

 3. Këto fjalë që kanë shkruar nuk mund të jetë më i vërtetë. I kam fëmijë time lesh Mimi në vetëm 7 javë i vjetër. Ajo u kthye 6 në janar. Edhe pse nuk ka lesh mënyrë më gri se kur u takuam së pari, ajo gjithmonë do të jetë fëmija im. Më të gjatë ne kemi qenë ndonjëherë përveç ishte 8 ditë, dhe se ishte vetëm për shkak se unë kam për të të jetë në spital për një rast veçanërisht të keq e pneumoni. Unë nuk mund ta kuptoj jetën time kur ajo lë mua. Kush do të hidhen në gjoksin tim, pllum prapanicë e tyre poshtë, dhe fle në gji e majtë? Kush do të përpiqet të mbyt mua me mbrapa dhjamin e tyre, dhe shoh me inat kur i lëvizin ata, sepse kam nevojë për oksigjen? Kush do të ulen në dhomë gjallë, duke i dhënë mua "ushqyer mua" ia ngul sytë një të ngurta 30 minuta para kohës së vet? Unë gjithmonë do të ketë një qen në jetën time, por nuk mund të marrë vendin e shumë të parë tim i cili ishte përgjegjësia ime e vetme. Ata janë krijesa shumë të veçanta. Kjo ishte dita që nxora nga shtëpia e saj e saj ...
  http://www.weblogimages.com/vp?uid=YarrowPyxie&pid=443429&sid=lvD87swPX7

 4. Unë jam një pronar mace gjatë gjithë jetës dhe kohët e fundit kam marrë qenin tim të parë. Unë kam qenë aq i kënaqur me mënyrën se si pa kushte qeni im më do. Unë nuk jam i përdorur për të marrë atë lloj të dashurisë nga një kafshë, dhe kjo është me të vërtetë një përvojë e mrekullueshme. Me macet, ju ndonjëherë duhet të punojnë për dashurinë e tyre (e cila, si e çuditshme si ajo Dashuri, është ende një eksperiencë të dobishme), por jo edhe aq me qentë. Dogs ju duan moment ata vënë sytë mbi ju, dhe kjo është përgjithmonë.

 5. Unë nuk mendoj se kjo ishte e mundur për të adhuruar ju më shumë. Mut e Shenjtë, ju jeni një shkrimtar i shkëlqyer.
  Aq i kënaqur dikush tweeted këtë për mua, qeni im Pinky ka kancer dhe ata mendonin se do dig it.

  Ajo vjen sot në shtëpi.

  Respekt shumë,

  Kristen Johnston

Lini një Përgjigju