SinuPulse

Natyrisht kjo është shkruar muaj më parë dhe vetëm postuar tani. Vetëm kështu që ju e dini - Unë e di se nuk është e Krishtlindjeve!

Sot është një ditë e veçantë për shkak të saj që javën e pazakontë midis Krishtlindjeve dhe Vitin e Ri, tradicionalisht një kohë të ngadalshëm për të gjithë me përjashtim ndoshta të kthimit / departamente të këmbimit në dyqane, dhe çdo ditë këtë javë është menduar të jetë relaksuese dhe rinovimin dhe për kënaqësinë tuaj dhe në përgatitje për vitin e ardhshëm, kështu që unë filloi mëngjesin tim e drejtë me pilates dhe një ndjenjë të nxehtë të mirë me SinuPulse .

SinuPulse është si një Waterpik nga vitet '70 si prindërit e mi kanë pasur, e cila do të jet uji në mes dhëmbëve tuaj gjoja për të zëvendësuar flossing, edhe pse unë nuk mund ta imagjinoj se do të jetë aq efektive. Duket si varg do të mbizotëroj ujë, të paktën në një lojë të rrokut / letër / gërshërë / string / ujë. SinuPulse nuk është për dhëmbët tuaj. Është për hundë, apo më saktësisht, për sinuseve tuaja. Sinuset e mia janë shpella dhe të thellë. Ka shumë hapësirë ​​në këtë fytyrë. Kjo e bën zëri im i lartë dhe i ëmbël, si valët e zërit të kërcej prapa nëpër shpella e mia dhe jehonë. Ka fuqi në këto tubacione, por ëmbëlsia është nga rezonancë në kokën time të madhe.

Unë jam me fat dhe gjithashtu pak e ngarkuar me të, sepse me tingujt e madhe vjen e pashmangshme dhe e pashmangshme. Unë jam i rrënuar nga alergjitë, dhe nganjëherë ai ndjehet si ka modele të motit swirling vetëm nën sytë e mi. Uragane dhe shirat dhe fusha e thatë. Është e zhvendosur dhe të trazuar dhe e dhimbshme, por kjo është jeta ime. Jeta ime hundë. Unë jetoj atë.

Për të përballuar, ka mjekime që unë të marrë për rastësi dhe joefektive por unë të gjeni ndihmë më të madhe në zgjidhje mekanike dhe kjo është ku SinuPulse vjen në. Unë isha i frikësuar të përdorin atë në fillim, duke qenë vetëm vetëm futur në Neti Pot, i cili është i diskutueshëm në vetvete. Unë kam pasur përvoja të rastësishëm Neti Pot shumë, ku uji i kripur I përdorur për shpëlarje jashtë hundë ime erdhi të shtënat nga kanalet e mia lotsjellës në vend të vrimë hunde tjetër. Ndjeva si një çorape kopsht pikon dhe wondered nëse unë mund të përfundojë veten me kasetë kanal.

SinuPulse është si Neti Pot në steroid - apo ndoshta Metodologjia kristal. Kjo e bën një zhurmë me zë të lartë dhe fjalë për fjalë shoots një rrjedhë e vështirë të ujit deri në sinus dhe ajo dhemb në fillim, por pastaj ajo ndjehet mirë dhe pastaj gjërat që janë të paraqitura deri atje të marrë dislodged dhe në të vërtetë të dalë dhe ju nuk mund të besoj atë që ishte deri atje.

Unë zakonisht kanë atë të vendosur për 8, por ajo do të shkojë në 10. Unë nuk dua të të marrë atë deri në 10 ende. Unë dua të shkoj diku, në pragun tim hundës. Dy ditët e fundit unë kam qenë duke përdorur zgjidhje të ftohtë kripur, i cili të dridhura trurin tim dhe ndihet si një dhimbje koke akullore por në një mënyrë të mirë. Të ftohtë gjithashtu duket për të bërë sinuses ngushtoj apo zgjerohet ose çfarëdo sinuses bëni, kështu më del, e cila është jashtëzakonisht e kënaqshme dhe krejtësisht i pështirë.

Shtëpia ime ka hidraulik të vjetër dhe lavaman banjo im është më i vjetër i të gjitha. Ka një shportë pak rrjetë mbi ikjen për të siguruar asgjë të ngurta do të shkojnë atje poshtë dhe si unë shpuar në një vrimë hunde me sinupulse një tufë të madhe të ngurta, mukusit hard doli nga tjetri. Ajo shkoi në shportë rrjetë dhe në mënyrë efektive mbyllur ikjen, lavaman plotësojë deri me zgjidhje të ftohtë kripur ngrohur pak nga hunda ime. Unë nuk mund të besoj kam pasur që në atje, dhe kur ajo doli ai i ndyrë i bllokuar ikjen. Unë do të kishte marrë një foto të saj, por ka disa gjëra që ne duhet të mbani në veten tonë.

4 Komente. Add To Mix ...

  1. Funny Stuff! I kanë përdorur sinupulse si dhe nuk mund të shihet besoj unë kurrë nuk u tha në lidhje me këtë gjë. Unë kam shpenzuar vite duke marrë meds përgjumur që e bëri jetën time të tolerueshme por bëri pak për të bërë jetën time më të mirë. Them se kjo është ajo që sistemi ynë shëndetësor është mbi të gjitha duke i dhënë vetëm lehtësim të mjaftueshme për të mbajtur klientët të vijnë mbrapa, por jo të mjaftueshme për të vërtetë të kuruar problemin. Faleminderit për ndarjen përvojën tuaj personale qesharak shpresojmë se të tjerët do të përfitojnë si. Dashuria site.

  2. Përshëndetje i dashur, unë e preferuar për të ha e Metodologjia. Kam gjetur atë shumë të vështirë në hundë. Ju jeni funny.

  3. Ju jeni një Standup ulem-poshtë nuk janë të ju? Ju bëni mua LA (qesh me zë të lartë) ... kështu që thanks. Good luck me ato sinuseve ... ata janë me të vërtetë shumë melodioz dhe i lartë ... I love you. ps është ajo çuditshëm se unë nuk do mend dëgjuar shumë rreth sinuseve tuaja disa kohë? vetëm për të gjetur se si ata janë të ...

  4. Rishikimi i madh Margaret. Vetëm të marrë Sinupulse ime sot dhe ive gjithashtu përfundoi vetëm duke e përdorur atë! Yanked atë deri në mbyt të plotë dhe vetëm shkoi për të! Në çast të ndjehen më mirë, një përmirësim edhe më të mëdha për zbutur tenxhere Neti time të vogël! Ive vuajti me probleme sinus për Zoti e di se sa kohë dhe kanë pasur të gjitha ointments e zakonshme kar dhe operacionet, pa ndonjë prej tyre duke qenë fare i dobishëm. Tenxhere Neti është e dobishme por ndodh përdorimit tim të parë, Sinupulse është një hap lart, unë mund të pothuajse të gërhas im laptop deri hodhi hunda e mia, e saj aq mrekullisht i qartë. Unë shpresoj tuaj ende të paturit sukses me tuajat dhe jeta është e mirë. Përshëndetje për Janice, Dan & Maradoll. JD

Lini një Përgjigju