Pikë kontrolli

Çfarë është deri me policët kohët e fundit? Duket sikur ata janë deri në mua dhe unë nuk kanë dhënë vogël se pse kjo po ndodh. Unë kam ardhur në shtëpi natën e kaluar nga një sesion tatuazh shumë të vonë, dhe kjo ishte e premte po, por unë nuk e kishte pasur asgjë për të pirë, por ujë i vakët, sa unë kam hedhur mbi një tavolinë për disa orë me mjekër tim dhe qafë në konfigurimin pranë pamundur, kurrë mjaft duke marrë e bilancit të drejtën time kokë.

Kur ju jeni të vendosur përpara për një kohë të gjatë ajo ka tendencë për të sjellë përsëri mërzitem në kujtimet e shkollave, ato ditë të dhimbshme të pafund të bllokuar në një tavolinë të vogël që përmban trupin tuaj të vogël dhe kanate veten në gjysmë mbi sipërfaqen e sendit duke u përpjekur të zhduken në të . Kjo është disi e një shteti të ndryshuar, si ajo mjegullon vizionin dhe ju bën të reagojnë pak ngadalë si bota vishet më pas jush dhe ju duhet të kthehet plotësisht veten rreth të shkojë me të, por të përkulur jashtëzakonisht përpara nuk është një metodë e besueshme e dehje, jo si këmbë super të shpejtë ose tjerrje rreth wildly sepse këto janë të vështirë droga e fëmijërisë që do të bëjë që ju të kalojë jashtë ose në shumë pak të shkuar jashtëzakonisht i zbehtë.

Unë e bëri asnjë nga këto, por unë nuk kërkoj për ngritje llak e rënda të lidocaine, që është medikament ime e zgjedhjes. Unë nuk e rekomandojmë këtë për këdo që është planifikuar në marrjen e një tatuazh, kjo është vetëm ajo që unë bëj ndonjëherë, në qoftë se unë mund të mbani mend për të sjellë shishe dhe nëse artist do të lejojë atë. disa me të vërtetë nuk e pëlqen atë, si ajo do të shkaktojë lëkurë të reagojnë unpredictably dhe të shërojnë të ngadalshme dhe të trashë dhe zakonisht dhemb më pas faktit.

E vërteta është asgjë merr gjëmba nga tattooing. Është e dhimbshme dhe dhimbje është metodë dhe motivi i lindjes. Unë e kam kuptuar këtë për disa kohë dhe tani jam në anën tjetër të saj. si unë shoh atë, kur ju keni më shumë pjesë të trupit tuaj që janë të tattooed se nuk jeni, ju mund të marrin vendime tuaj në lidhje me atë që punon për ju. Pra, së pari të bëhet një kandidat për një karrierë në një kapërcyell të shekullit shfaqje e veçantë apo cirk dhe pastaj të bëjë një vendim të ndërgjegjshëm për anesthetics aktuale.

Unë po e ngiste në shtëpi në përshkuar rëndë Sunset Blvd në Loz Feliz dhe unë erdhi mbi një numër të automjeteve panik duke e kthyer majtas dhe unë shoh ata janë të Shmangja lart në kodrat mbi Sunset për të shmangur pikë kontrolli seriozitet para meje. Unë kam qenë shumë i lodhur për të shqetësojë me të lundrimit lart në korsi të shtrembër dhe një mënyrë skajet vdekur që të shpërndarë në silverlake dhe kështu unë vetëm shkoi drejt për pikën e kontrollit seriozitet. Ndoshta testi është se në qoftë se ju jeni të matur të mjaftueshme për të shmangur pikën e kontrollit atëherë ju nuk keni nevojë të shqyrtimit shtesë.

Një ushtri e vogël e policët në vend disi i ri, policia baby, mezi lindur dhe embrionale në autoritetin e tyre, qëndronin në vests reflektive dhe formuar një linjë të ndritshme. Unë kam qenë këtu më parë, dhe është tundnin nëpër, si shprehje ime është e vështirë të lexohen I guess. Ka fytyra ime bar dhe fytyra ime e makinave dhe kurrë çifti s'do takohet. Por sot fytyra ime bar duhet të ketë bërë një dalje paplanifikuar sepse një polic i ashpër ndalur makinën time me pëllëmbë të dorës së tij dhe e bëri më të rrokulliset poshtë dritares time. Ai më pyeti nëse unë kam ndonjë gjë për të pirë dhe i kam thënë jo dhe unë nuk mendoj se ai besonte mua. Fytyra ime kishte shenja të rastësishëm dele dhe dhëmbëzime nga tabela masazh, dhe këto rrudha djegur në heshtjen e vlerësimit të tij.

Ai ngriti një stilolaps dhe kishte me pas me sytë e mi dhe unë ishte aq i nevrikosur kam mbajtur pas stilolaps me fytyrë ndërsa në kërkim në polici, e cila në të vërtetë ishte më e vështirë për të bërë, sepse unë kam qenë duke përdorur si vizion qendrore dhe periferike në të njëjtën Ora cila alarmuar atë sepse ai nuk mund të identifikojë çfarë drogës apo pije shkaktuar efektin e këtij lloj hyperawareness.

Ai mbajtur kërkuar mua për të bërë atë përsëri dhe të kërkoni në vetëm stilolaps dhe unë isha duke kërkuar në të shkruar, por duke lëvizur fytyrën time cuditerisht në drejtim të kundërt dhe pastaj ai ishte i frustruar dhe ndoshta duke menduar unë ishte duke bërë shaka me të dhe simbol i tij dhe stilolaps e tij dhe unë nuk ishte duke bërë ndonjë nga se. Unë kam qenë vetëm nervor dhe të pasigurt se si për të sjellë dikë në trupin tim për të treguar atyre unë ishte në gjendje të momentit. Kjo është një gjë pranë pamundur për të arritur. Kur ju të përpiqet të bindë dikush e kompetencave tuaja, nerva dhe krenari fizik të marrë në mënyrë dhe të bela deri performancën tuaj.

Ai tundnin me jashtë, dhe unë pashë shoferët pas meje merrni ndaluan dhe u larguan nga makinat e tyre dhe unë pashë kone të paraqitura në një korsi para meje dhe unë u hutuar nga ana e tyre, si unë kishte për qëllim të endje në mes tyre apo diçka si në klasën time motor, por unë pashë se ata thjesht shënuar nga një korsi dalëse dhe unë shpëtova me lehtësim përmbytjeve, pyesin të gjithë drive shtëpi nëse unë kishte kaluar testin seriozitet apo jo.

4 Komente. Add To Mix ...

  1. Çfarë dicks, e saj gjithmonë të doja që këtu në NYC gjatë pushimit dhe ekstra ndalesa gjatë viteve të zgjedhjeve.

  2. për fat të keq, bravo është si se - dhe pastaj fun që duhet të ndodhin nuk është me të vërtetë ndodh si bota është varrosur në nocionet e papërgjegjshëm të popullit MOST idiote kam pasur ndonjëherë në jetën time. provinciale, morons famullitare shpallur disa mesazhin roman për botën si historia budallaqe e një furgon të mbushur me idiots duke pretenduar diçka pozitive si një mrekullueshme Brooks Brothers ansambël që erërat duke qenë një mbeturinë 15 vit e njerëzve whining për kushtet ndërsa shfrytëzimin dhe trafikimin shumë së bashku me i lodhur pozë mbeturinave miami si Austin gëzimin duke sjellë një vrimë miu si pedofilisë, Junkies, alkoolistëve, molesters, dhe trolls - dhe një është lënë pyesin - 15 vjet me radhë, dhe kjo është më e mirë ansambël juaj mund të bëjë ?? ajo nuk ka njerëz çudi mbanin temjan për han pyjeve brook për të dëgjuar një atmosferë të shkuar të gjatë - 15 vjet schlepping me njerëzit MOST trashë në jetën time dhe pikën e kontrollit që i kaluar është i Shteteve të Bashkuara të homofobisë nuk është më shtëpia ime - dhe i kane shikuar orkestrimin e keqpërdorimit MOST budallaqe e kështu shumë vende të bukura dhe njerëz. çuditshme ndoshta, i kam takuar policinë më endearing se kufizimet e drejtuesit kabllore ushqyerit njerëzve më banale, plehra septike se kjo epokë nuk ka nevojë. i dua.

  3. Unë nuk jam i sigurt nëse ju do të jenë të interesuar për të bërë këtë, por ju keni të drejtë për të qëndruar i heshtur dhe jo për t'iu përgjigjur pyetjeve të punonjësit të policisë së. Këtu është një video Youtube i një personi në Las Vegas duke bërë pikërisht që në një pikë kontrolli seriozitet:

    Las Vegas BDI kalim Refuzimi - http://www.youtube.com/watch?v=ILqc0DMh84k

Lini një Përgjigju