Ha

Mos e humbni shpresën, ha. Kjo ndoshta nuk është gjëja më e shëndetshme për të thënë, por ushqimi është një balsam për mua, sidomos karbohidratet. Unë jam i drenazhuar nga njerëzimi. Njerëzit janë zhgënjyese dhe tatimit, pikëlluar dhe të thotë, ngacmimi dhe i mërzitshëm - kjo është vetëm e vërteta. Ka nga ata me potencial për të qenë qiellor megjithatë, kështu që këta miq pak dhe larg në mes, por pabesueshëm të më mbajtur në lojë. Dhe pjesa tjetër e kohës, unë vetëm të hani dhe do të mbajë.

Këtu është më e pështirë dhe e turpshme trajtojnë im, e unë të kthehet për të kur nuk ka asnjeri dhe asgjë tjetër. Ndoshta ai duhet të mbahet nën xham për mua me udhëzime për të thyej atë kur të gjithë bëhet shumë për të mbajnë, por sinqerisht kjo nuk do të mbaj mirë, dhe ju jeni më të mirë në qoftë se të paktën pjesët prishet e këtij vakt janë të arsyeshme të freskëta.

Ju duhet një të mirë, të trashë bagel kanellë rrush i thatë për të filluar, shumështresor në gjysmën por jo thekur, i dendur, airless bready brendshme të papërpunuara dhe të butë, me shkëlqim chewy jashtme ngjitës dhe studded me rrush të thatë dhe me kanellë. Mundohuni të prerë atë në mënyrë të barabartë, kjo është e gjitha unë pyes, si për çfarëdo arsye, kjo shumë përmirëson gjërat. Bëjë atë me një thikë të mirë, ndoshta me një avantazh dhëmbëzuar ashpër, si plagosje bagel janë të zakonshme në mesin e llojeve jo kuzhinier si veten time. Bukë dhe thika mund të komplotojnë lënduar ju kështu që nuk do të jetë i pamatur.

Merrni gjysmave të para të bagel dhe derdh pa kursim bujarisht me krem ​​djathi. Unë bëj preferoj llojin shitur në tulla. Është e imiton densitetit të qumështit dendësia bready dhe mund edhe të shkoj i madh me të. Unë do të bëjë shtresë djathë krem ​​pothuajse aq i trashë sa të bagel. Unë do të thotë atë që unë them.

Në një pjatë, organizoni gjysmave bagel bukur dhe pastaj të hapur ndonjë Doritos madhësi që ju pëlqen. Unë priren të jenë një lloj i madh kap i vajze. Gjithashtu, unë nuk do të bëj një fermë të ftohtë apo Doritos alternative shije për këtë recetë. Djathë Nacho veprat më të mira, në përvojën time. Hidh të gjithë përmbajtjen e qese mbi krem ​​djathi në mënyrë që mantelet e pluhur djathë djathë të bërë një lloj krem ​​djathi kompleks. Nëse ju dëshironi, ju gjithashtu mund të rigon pak mustardë kafe Gulden-së mbi këtë, por unë zakonisht nuk e bëjmë këtë. Hani si një lloj rënie e horizontit në fillim, duke përdorur Doritos të mbledh krem ​​djathi në Mouthfuls efikase. Atëherë kur nuk ka asgjë tjetër që mund të bëhet, të bëjë një sanduiç të gjysmave bagel dhe fus patate të skuqura shtesë në qendrën më të thellë. Kjo e bën për një surprizë, i freskët djathë me çdo pickim. Unë e di kjo tingëllon me të vërtetë mjaft i pështirë, por oh zot tim kjo është e shijshme. Nuk është diçka për të pairing e djathë Nacho dhe rrush i thatë, shënimin nishan çuditshme të kanellë, me bardhësi yndyrore të krem ​​djathi dhe cilësinë ngushëlluese e bukës pjekur në qarqe. Kjo është një lloj themelor dhe i padurueshëm fëminore e meze të lehtë që ka pak vlerë ushqyese dhe asnjë meritë e vërtetë comestible por sa e mirë ajo është dhe se sa shumë kam nevojë për këto flavors dhe textures në kohë të vështira.

Bëni asnjë zëvendësime. Got saj të jetë kjo, ose asgjë.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

5 Komente. Add To Mix ...

 1. "Unë priren të jenë një lloj i madh kap e vajzës."

  I kishte dyshuar këtë të gjithë së bashku.

  Ngushëllim ushqimi im është ose Hot Fresh Tani Krispy Kreme ku unë e ha të paktën katër nga të duzinë para se unë jam plotësisht nga drive përmes dhe të përpiqet të mos marrë lustër në të gjithë makinën, por kjo është me të vërtetë një lloj tashmë i pashpresë nga kjo pikë .

  ose

  Përfundojë djathë frigorifer shkopinj (lloji të destinuara për salcë marinara keq) me hënë peksimadhe-kallaj trekëndëshat roll dhe të përpiqen dhe të kuptoj se një lloj të mesatares së udhëzimeve pjekje që e bën çdo gjë melty dhe i yndyrshëm. Unë do i përmbajtur në sa unë mund të konsumojnë para se unë lodhem prej tyre.

  Kjo është një çudi unë nuk jam aq i madh sa një shtëpi.

 2. Unë mendoj se ... unë vetëm e gjeti vakt e parë që unë do të ketë kur të shkoj përsëri në Amerikë.

  Unë vetëm e gjej veten slurping marinara ose avokado dhe Kewpie Mayo kur unë jam në një majë.

 3. Ushqim që lejon mua për të marrë me çdo ditë dhe spastrim mënjanë mendimet e përkeqësimit të shoqërisë njerëzore është i modës së vjetër Dount xham unë prokurojë pothuajse çdo ditë nga lokal dyqan tim Wawa. Ka diçka në atë të butë, duke i ftuar, Veshje sheqer me xham që më kujton gëzim dhe lumturi në një botë në dukje të lirë të tyre disa ditë.

 4. gawd ju janë të shijshme. angazhohen si gjarpërinjtë kryesore përgjatë futje karbohidrate si gëlltitje këndshëm dhe djegia i ishte zotëruar. ju faleminderit.

Lini një Përgjigju