Kërpudhat toenail

Nuk ka asgjë të keqe me mua, por unë dua të shqetësuar në lidhje me të, dhe shqetësim do të fitojë në fund, duke mos shkaktuar fundin e problemeve fizike dhe sëmundjet e bëra reale nga ëndrrat dhe të anasjellta të dëshirojnë, e cila është në të vërtetë frikë. Kur ju nuk doni diçka të ndodhë, mendimi i vazhdueshëm që mund është si një dëshirë neverending për që ajo të ndodhë. Kjo është një huton dhe e padrejtë, por kjo është që unë mendoj se ajo punon.

Sot unë jam turp kërpudhat toenail, e cila e ka goditur këmbët e mia të bukura për një jetë. Unë nuk e di se kur i kontraktuar, por ajo sigurisht që ka pasur rrugën e saj me këmbët e mia. Unë lutem për gozhdë teknologjisë për të bluaj poshtë toenails prekur, të cilat rriten në vend e jashtë, duke e bërë toenails që kanë më shumë të përbashkëta me Macs të mëdha se sa toenails. Ato janë marrë nga jashtë file apo stërvitje, por ato janë bërë pluhur në lëkurë të ashpër dhe paguaj my $ 50 dhe unë jam nga atje për një muaj apo më shumë, deri sa ata të rriten përsëri, tighting këpucët e mia, qeshte me mua në çuditje e tyre dhe ekzistencën fungale . Asgjë të bëj, kam bërë, nuk ka sasinë e këpurdhëvrasës dhe madje edhe ilaçe do të ndihmojë. Ata rriten, të trasha dhe menacing, hornlike. Pyes veten në qoftë se unë i la ata vetëm në qoftë se ato në njëfarë mënyre do të mbulojë të gjithë këmbët e mia, dhe ndoshta unë nuk do të ketë nevojë këpucë më. Vetëm kërpudhat im dhe mua, së bashku për jetën.

32 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë kam kërpudhat gishtin në vetëm këmbën time të majtë. Mundohuni për të shpjeguar atë! Anyways, unë stubbed gishtin e madh të majtë dhe gozhdë ra off. Unë jam duke pritur për të parë nëse kërpudhat vjen mbrapa. Natyrisht, duke tërhequr off toenails nuk është një zgjidhje.

 2. I përdorur të ketë kërpudhat toenail me të vërtetë keq, si unë nuk mund të veshin këpucë të mbyllura. Për fat të mirë unë jetoj në CA kështu që unë mund të veshin vitit Tevas. Por ai shkoi me të pirët me tepri verë, fat aq të mirë. Tani unë vetëm duhet të kuptoj se si për të ndaluar të pijshëm.

 3. I dashur Jezus Unë kam atë shumë. Unë kam atë vetëm në gishtin e madh të këmbës së djathtë. Unë u tha nga dr. që kam marrë atë nga një sallon gozhdë - ata nuk e bëj shterp instrumentet e mjaftueshme. Ajo është e verdhë dhe asnjë sasi e mjekësisë mund ta kuruar atë. Ajo është rivalizuar vetem nga psoriasis time që kam dhimbje të maskuara, me mëngë të gjata të gjithë dimrit të gjatë e cila gjithashtu nuk zhduket me të gjitha krem ​​i ditës që aplikohen çdo ditë ndonjëherë dy ose tri herë në ditë. Ndihem sistah tuaj dhimbje!

 4. Ok ilaç më të mirë unë kam gjetur për kërpudhat toenail është Neem Oil. Ju merrni gozhdë e bukur dhe e butë (nga një banjë ose dush), trim atë sa më të shkurtër si ju mund të, dhe të gërmoj si shumë kërpudhat nën gozhdë si është e rehatshme. Nxehet shishe të naftës neem në një ujë të nxehtë nga trokitje e lehtë për të shkrihen të gjitha vajrat e mira që janë vendosur në pjesën e poshtme dhe të shkundur shishe pas kësaj. Pastaj, të vënë dy pika nën çdo gozhdë. Ajo erë e çuditshme ... lloj si viçi dhe prej qepëve, por ai punon aq mirë që pas rreth një jave të aplikuar atë çdo ditë, mund të harrojmë për kërpudhat për gati gjashtë muaj.

  PS .. Znj Cho- ju dhashë porositë në OHI në SD përgjithmonë më parë. Ju keni qenë aq i mirë dhe e ëmbël për mua. Unë kurrë nuk do të harrojmë atë. Shumë dashuri.

 5. Hiqni sa më shumë të jetë e mundur gozhdë pastaj thith në Listerine disa minuta gjatë disa netë .. ka punuar së pari provoni për mua !,

 6. Hiq sa më shumë të jetë e mundur gozhdë pastaj thith në Listerine për disa minuta mbi disa netë .. ka punuar për mua.

 7. i dashur zoti - ne duhet ta duam shkrimtarët fantazmë apo mungesa e zgjuarsi krijuese duke u sfiduar nga varri Phyllis Diller-së. oh zot - ne do të shpresojmë se ata mund të grumbullojë diçka tjetër se mustardë në qoftë se ne duhet të mut - gagging si i tillë në atë linjë përtej phallanx kristal të phallis e zvarritje këmbë kur u zvarrit aq e keqe. kjo ndodh. ju lutem zgjoheni ose të shpëtoj nga shkrimtarët fantazmë.

 8. Koha për të marrë të vërtetë. Ju jeni angazhuar seriozisht në marrjen e shpëtoj këtë, apo jo. Unë u rrënuar me këtë që nga mosha 7: dhimbje, infeksionet, siklet. Tani në 35 sa të zhduken tërësisht. Për një rast serioz, mjetet juridike në shtëpi janë dëngla. Gjithashtu kërpudhave sistemike si ky kanë qenë të lidhura me kancerin. Ju do të keni për të hedhur larg të gjitha këpucët tuaja. Shkrihet thonjtë e infektuar me një mjekim të quajtur ure. Treat këmbë me antifungals. Shko rreth në sandale / FLIPFLOPS / zbathur kur është e mundur. Nëse keni blerë këpucë të reja, llak brenda me llak antifungal. Merrni Lamisil recetë për tre muaj. Përsëriteni nëse është e nevojshme. Kurë!

 9. Vicks Vaporub. Ajo me të vërtetë me të vërtetë punon. Të gjithë ju duhet të bëni është të aplikoni atë çdo afër. Jetë i sigurt për të clip larg sa më shumë që ju mund të gozhdë infektuar pa dëmton veten. Fat të mirë!

 10. Hi Margaret,

  Kam marrë këtë mut bukuroshe disa vite më parë nga një sallon gozhdë. Unë e di këtë, sepse unë kurrë nuk e kishte pasur një pedi para, gjithmonë ka gishtërinjtë e mi.

  Për kohë të gjatë që unë nuk kishte asnjë ide se çfarë janë këto shenjat e bardha në toenails e mia ishin. Unë mendova se ishte dëmtuar gishtërinjtë e mi disi me shumë vite të takë të lartë cepa. Së fundi pak e googling dhe e kuptova se çfarë ishte.

  Kështu, unë shkova pa manikyrin për një vit, derisa të gjithë u rrit jashtë, por ajo u kthye një herë unë rifilloi me manikyrin. Pra, me pak kërkim në internet, kjo është ajo që ka punuar për mua. Së pari, ajo që unë e kuptojnë është se kur ju të shkojnë në gozhdë teknologjisë, me gjithë njomje në dhe locion, gozhdë qëndron lagështi. Pa hezitim ata fillojnë të manikyrin e ... STOP! Sigurohuni që ata të hequr çdo lagështi nga thonjtë tuaj para pikturë tyre! Nëse duke shtuar thonjve mbartës apo alkool fërkim, thonjtë tuaj duhet të jenë të lirë lagështi, locion pa pagesë dhe dryed para se ata pallto në lagështi me polonisht.

  Kam vënë re se thonjtë e mi do të jetë e qartë në kohën e pedi tim dhe 3 javë më vonë, kur shkova për të marrë thonjtë e mi të bërë, ka pasur kërpudhat përsëri!

  Ja se si kam marrë ato të qarta: I përdorur Nutra Nail Zgjidhja Green Tea Antimicrobial gozhdë dhe rubbed atë në krye dhe nën thonjtë e zhveshur tim në mëngjes dhe natën. Pas kësaj thata, natën unë do të shtoni fshij Vicks avull. Unë e bëri këtë me zell për të gjithë gishtërinjtë, të infektuar apo jo. Dhe ai ka punuar. I prerë larg kërpudhat gozhdë si u rrit jashtë, por disa muaj më vonë thonjtë e mi ishin të qarta dhe kanë qenë për pjesën më të madhe që nga viti. I kishte gunga si ju është përshkruar në një thonjtë disa cila ka pastruar edhe deri.

  Kur unë të shkojnë në sallon për një pedi I sigurohuni që thonjtë e mi janë me të vërtetë, të vërtetë të thatë para se ata lyej me shtresë bazë. Ai me të vërtetë ka bërë një ndryshim. Pas file gunga tuaja poshtë, shkoni në shtëpi të zhveshur gozhduar dhe të provoni korrigjuar kam të listuara më sipër.

  Fat chica mirë!

 11. Unë kam vuajtur me kërpudhat gozhdë për shumë vite. Brenda këtyre viteve kam shkuar në shumë podiatrists të cilët të gjithë thanë të njëjtën gjë, "ju nuk mund të merrni shpëtoj e thonjve të errët". Kjo ishte e tmerrshme, sepse edhe pse është e vështirë për mua për të blerë sandale për shkak të këmbëve të mia të vogla dhe për shkak se ata janë ekstra të gjerë kam kërkuar që të jetë në gjendje për të më lejoni këmbët të marrë disa ajër. Megjithatë, unë e kam gjetur një çift sandale nga Footsmart.com që duken mirë dhe blerjen e tyre vite më parë, por nuk mund të veshin ato për shkak të 3 thonjtë e errët që kam pasur në gishtat e mi. Kohët e fundit, kam gjetur një pedikyrist që më dha "Formula 3", e cila është një ilaç natyral. Unë kam para dhe pas fotove. Ajo me të vërtetë punon dhe unë jam kaq i lumtur tani. Nuk polishes toksike gozhdë dhe asnjë lazer. Thonjtë e mi janë aq shumë më mirë tani. Unë nuk e di pse ky trajtim nuk do të dalë kur njerëzit Google për këpurdhë gozhdë. Kjo është me të vërtetë e mirë. Unë nuk mund të presim për të treguar mbesa ime toenails e mia nuk do të besojnë se sa ata shikojnë. Pyetni ju pedikyrist në lidhje me këtë artikull.

 12. Çfarë një lirike të bukur për një gjë kaq shumë, shumë të shëmtuar. "Hornlike" ~ ugh ... Unë shpresoj se ata janë në gjendje për të 86 këtë kafshë dhe asnjë shumë shpejt. GL ... përsëri, një shkrim i tillë i mrekullueshëm! Shih u shpejti ~ XO Mara

 13. I bleu një mjet dremel rrotullues dhe gjeti disqe të vogla lëmues të jetë shumë i dobishëm, duke larguar shumicën e gozhdë dhe kërpudhat me pak përpjekje, duke e mbajtur këtë rregullisht si regrowth ndodh gozhdë mbetet e butë dhe poroz lejuar mua për të aplikuar jod qartë dhe anti lëngshme -fungal efektivisht dy herë në ditë. Me aq sa unë mund të them se është në rrugën e saj jashtë, gjithnjë e më shumë gozhdë e re duket e paprekur.

 14. Ndjej dhimbjen tuaj. Unë kam pasur këtë gjendje për shumë vite. Nëse unë të kërkuar, unë mund të prerë toenails e mia pothuajse deri në një cung, pa dhimbje. Interesting kur hodha peroksid mbi ta ajo shkume nën gozhdë. Çfarë është me se?! Duke folur për mjet Dremel, unë shkova njëherë te mjeku këmbë të prerë një nga thonjtë e mi, sepse ajo u nda, ai përdori një mjet Dremel të paraqesë poshtë gozhdë pas prerjes atë. Kujdesshëm, ju nuk mund të përdorni shumë të lartë e me shpejtësi në qoftë se ju provoni duke përdorur një të tillë.
  Amazing, ata nuk kanë dalë me një produkt që mund të kuruar atë shpejt.

 15. Hi there kjo është disi e jashtë teme, por unë isha që duan të dinë nëse blogs përdorin redaktorët WYSIWYG, ose në qoftë se ju keni në dorë
  Kodi me HTML. Unë jam duke filluar një blog së shpejti, por nuk kanë ekspertizë kodim në mënyrë që unë të kërkuar për të marrë këshilla nga dikush me përvojë. Çdo ndihmë do të jetë mjaft appreciated!

  Web blog mia: baby dushe ( http://xamlz.com/ )

 16. Wow, kjo është ajo që unë u eksploruar për, atë që një informacion! ekzistuese këtu në këtë website, falë admin e këtij web faqe.

  Gjithashtu vizitoni web këshilla e mia blog :: financave dhe këshilla ( Lillian )

 17. Wow, fundi kam marrë një faqe interneti nga ku të jem në gjendje për të marrë në të vërtetë fakte të vlefshme në lidhje me studimin tim dhe knowledge.thanks mik

 18. Së pari unë do të doja të them metaforë, "Good Luck me kërpudhat tuaj të pastër - lol" - Çfarë ju bën të mendoni se ju duhet të tregoni askujt tillë një gjë?
  Së dyti dhe më e rëndësishmja, unë do të doja të ndajnë një trajtim që Totali i zhduk problemin. Ndryshe mjekun tuaj, i cili është portofolin është më e rëndësishme. Po, lakmia e thjeshtë. Pse të kujdeset për atë të keqe, sende ngjitëse që tashmë mbulon shumicën e gishtërinjtë tuaj dhe lëkurën përreth tyre? Ju do të jenë të lumtur, të shëndetshëm dhe kurrë nuk duhet të kthehen!
  Unë nuk kam statistika, por unë mund t'ju them nga vuajtjet dhe kërkimeve për 10 vjet, OTC dhe / ose Vicks / ducktape / musht uthull rrallë janë efektive. Përveç nëse ai është kapur menjëherë, trajtohen dy herë në ditë, çdo ditë për 8-12 muaj dhe tuaj mallkuar me fat. Përndryshe, ju keni vetem dy zgjedhje.

  Trajtimit Laser - $ 1100 - 1.500 për 3:57 trajtimet përafërsisht. 2 muaj larg. Pastaj ju prisni! 12 për 18mos. për gozhdë e vjetër që do të vijnë jashtë dhe një të ri të rritet në të - në qoftë se ju nuk keni nevojë për një shtesë $ 300 trajtim, ose ju mund të ...
  Porosit një kavanoz prej ure 50% gozhdë llak nga një i besuar farmaci on-line si 365pharmacy.gr për $ 42 / incl. anijeve. Vetëm zgjat 7 ditë dhe tuaj në rrugën tuaj.
  Lani këmbët, aplikoni llak me gozhdë duke u siguruar që të mos marrë atë në lëkurë, sepse ju do të përfundojë në gozhdë plastike
  përfundojë. Vendos një goditje mbi dhe prisni disa ditë. Përsëriteni derisa gozhdë bie off. E rëndësishme - sigurohuni që ju keni blerë këpucë të reja apo të trajtohen plotësisht tuaj të vjetër. Krevat Treat gozhdë me të përditshme anti-fungale si një pro-kujdes deri në gozhdë tuaj të re paraqitet në 12-18 muaj.
  Good Luck të gjithëve! Ju lutem sigurohuni që ju të kalojë këtë në. A nuk duan askënd që të vuajnë më.

 19. Ethet alsso mund të jetë një simptomë tipike e një ndjeshmëri ndaj myk zi.

  Por përveç kursimeve financiare, ju duhet të gjeni një spplier LPG që ofron shërbim shembullor.

  Ju jeni në gjendje për të, megjithatë, të kontrolluar ujë.

  Gjithashtu vizitoni time web faqe DC Mold Inspektimit

 20. Nail kërpudhat - Parandalimi dhe shërim
  Duke parë thonjtë e infektuar për shumë vite mënyra më e mirë që të mos ketë një problem është parandalimi. Nuk është e ndryshme, atëherë shohim një dentisti për të parandaluar pastrimin e dëmtimit të dhëmbëve të gjithë mund të bëjë të njëjtën gjë me këmbët e tyre, larë, e thatë në mes të këmbëve (shumë e rëndësishme) dhe rrotullohen këpucë dhe çorape të përditshme.
  Për fat të keq unë shoh vetëm pacientët, kur ata kanë nevojë për një kurë. Deri në kohën që një pacient vjen me shenja të dukshme të një infeksion kushti i ka strehuar për shumë muaj, dhe kjo merr kohë për një rezultat pozitiv. Opsionet tona për trajtim janë:
  I ditës
  Gojor
  Lazer
  Në praktikë tim, ne përpiqemi të përdorim të paktën 2 nga tre opsionet e mësipërme që të ketë një rezultat pozitiv.
  Në disa raste vetëm duke përdorur ditës si një hap i parë ka pasur rezultate të mëdha.
  Për qasjen tonë aktuale ne përdorim Zgjidhja Clearzal Nail një spektër të gjerë aktiv që vret kërpudhat dhe bakteret (bakteret është shpesh neglizhohet, kur ka një infeksion). Kjo është e vetmja zgjidhje aktuale që është botuar me një studim në sëmundjet e këmbëve Fletoren tonë. Ne gjithashtu shpërndarë Clearzal Pastrues dhe këmba Sanitizer. Këto produkt gjithë vrasin mikrobet që shkaktojnë infeksionin. Duke i larë, spastrimit dhe pastaj aplikoni zgjidhje Clearzal Nail kam parë rezultate të mëdha. Shumë e hapa, por në qoftë se ju doni të merrni shpëtoj prej jush kanë nevojë për të mbajtur këmbët të pastër!
  Next për ata që mund të tolerojë një Lamisil gojë tani është i përgjithshëm dhe të lira për t'u përdorur, por ka efekte anësore që kemi për të monitoruar.
  Si një çizme shtesë me të vërtetë të zhdukur kërpudhat që ne përdorim lazer. Laser është i madh, por më të shtrenjtë - dhe ne gjithmonë them pacientëve që ju duhet të përdorni edhe një regjiment i ditës për një rezultat pozitiv.
  Shpresoj se kjo ndihmon,

 21. Unë në thelb dua të theksoj unë jam fillestar për drejtimin e një blog dhe të vërtetë të dashur ky net-web site.
  Ka shumë gjasa që unë jam më shumë gjasa për të bookmark faqen tuaj.

  Ju në fakt mbërrijë me tregime efektive. Shumë faleminderit
  për zbulimin tuaj faqen web-site.

  Shikoni në web faqen time - në internet psikike ( Marcella )

Lini një Përgjigju