Detyroj

Unë nuk mendoj se ne mund të flasim për ngacmimi mjaftueshme, dua të them, unë e di unë ankohem ende, dhe kjo është gjëra që ndodhi lehtë mbi tridhjetë vjet më parë, por unë mendoj se kjo dëmton mua, dhe vazhdon të. Kjo nuk është një nga ato gjëra që terapi dhe stuff like that mund të rregulluar. Unë jam vetëm do të jetë i çmendur në lidhje me të deri në ditën që unë nuk jam, dhe mënyra që më bën të çmendur nuk është shkruar për të.

Nuk ishte një herë një gjë e pazakontë që ka ndodhur që më dha shumë për të menduar rreth. Ky fëmijë ishte me të vërtetë një njeri i keq, vetëm një djalë të tmerrshme, dhe ai ishte i pamëshirshëm për mua për çdo gjë. Ai nuk ishte edhe në klasën time - ai ishte krejtësisht një fëmijë më të rinj, por kam pasur një kohë të tillë të vështirë në rritje deri që fëmijët edhe të rinj ishin një kërcënim.

Unë mendoj se kur ju jeni një fëmijë çmendje, fëmijët e tjerë mund kuptim që ju janë të ndryshme, dhe në qoftë se ju nuk keni fjalët ose idetë apo gjithçka që duhet për të kuptuar dhe të duash veten, atëherë ju përfundojnë lloj si littlest fëmijë të gjithë. Ju vetëm ndjehen super të vogla dhe është e vështirë që të jetë spurdhjak. Ajo sucks dhe një nga arsyet pse unë vetëm të kërkuar për të rriten më shpejt, sepse unë kam qenë i sëmurë për të qenë përreth fëmijët dhe duke qenë një fëmijë.

Gjithsesi, ky fëmijë i ndyrë u rrit dhe vendosi ai donte të jetë në biznes tregojnë, dhe më thirri për të ndihmuar atë. Unë mund të ketë qenë në të njëzetat e mia në atë pikë, duke bërë mirë për veten time. Unë lloj i nuk e di se çfarë të bëjë kur ai tha që ai ishte në telefon. Unë nuk mund të besoj se ai nuk e mbani mend se si i tmerrshëm ishte për mua, dhe se ai tani shikuar deri për mua dhe ishte krenar për arritjet e mia dhe ishte duke shpresuar unë do të jetë në gjendje për t'i dhënë atij këshilla dhe për të ndihmuar atë jashtë. Unë u përpoq për të inkurajuar, por unë u ngulfatën në vetë zemërim fëmijës tim dhe unë nuk ishte i sigurt se si për të ndihmuar atë anyway. Kjo më bëri të sëmurë, por unë isha i kënaqur edhe shumë. Unë shpresoj se ai është duke bërë mirë tani, dhe unë nuk jam i sigurt nëse ai mbërthyer me të. Showbiz është shumë e vështirë, fat aq të mirë për këdo që përpiqet.

Gjatë viteve, kam dëgjuar për shumë gjëra të këqija që i ndodhën fëmijët të tmerrshme që kam pësuar një fëmijëri të tmerrshme intensivisht me dhe unë nuk do të ndjehen keq apo ndonjë gjë. Është e pazakontë. Unë kam dëshirë mund të ndjehen keq për mënyrën se si jeta është e mbushur me dhimbje dhe askush nuk është i përjashtuar prej saj dhe unë thjesht nuk e bëjnë. ka ky meditim budiste ku ju frymë në vuajtje në botë dhe të marrë frymë jashtë dhembshuri dhe unë të përpiqet të bëjë atë dhe mbyten.

Gjithsesi, në qoftë se ju jeni një fëmijë dhe ju jeni duke u ngacmohet tani, përpiquni të mbani mend se bullies do të merrni atë në fund, ata me të vërtetë do. Dhe ju, unë shpresoj që ju të rriten të fortë dhe krenar dhe nuk janë të çmendur ende si unë jam. Unë dua që ju të jenë të lumtur dhe të kënaqur. Qëndroni të gjithë. Qëndroni deri.

14 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë e dua këtë post aq shumë për shkak se ju jeni të sinqertë në lidhje me se si të dëmtojë dhe zemërimi ende të dalë në kujtesën. I kishte dy bullies (një djalë që më ka quajtur të përballet me banesë deri sa unë u rrit boobs dhe një vajzë që e ka bërë të ndihem i përjashtuar deri sa dha drekën time asaj). As diplomua nga Shkolla e Lartë. Djali erdhi tek unë në diplomimit të shkollës së lartë dhe u përpoq të përqafim mua të përgëzoj mua dhe unë e la atë në pluhur.
  Ka njerëz që e kam thënë, "Kjo ishte një kohë e tillë shumë kohë më parë, vetëm të marrë mbi të." Kështu që unë përpiqem, por unë bëj jo sepse gjë në lidhje me një kujtesë është ajo mund të sjellë përsëri të gjitha njëjtat ndjenja e (i mirë apo i keq ). Dhe, unë jam i kënaqur që ju postuar këtë dhe që ju ende i mbani mend ... dhe ju jeni ende një person i fortë pavarësisht nga ta.

 2. Disi kam mbijetuar një fëmijëri ferr të abuzimit verbal dhe fizik në një qytet të vogël në Brezin e Biblës. Pas terapisë dhe duke thënë se "unë le të shkojë" një milion herë së bashku me meditim, jam në vitin e 34 të një marrëdhënie të mrekullueshme me partnerin tim. Gjithkush na tregon se ne jemi çifti më i lumtur se ata e dinë, dhe ju e dini se çfarë? Ne jemi!

 3. Unë kam qenë gjithmonë një fëmijë yndyrë. Në shkollën fillore, unë u ngacmohem relentlessly dhe e përqeshnin me shprehjen "Holly-hoggie-hamburgerit!" Deri në një pikë, çdo ditë, unë do të rënkoj pakontrolluar. Askush nuk e mori kurrë në vështirësi për të, sepse ajo ishte shtatëdhjetë dhe unë gjoja e nevojshme për të "kalit lart." Kjo është si dorëzimin një barbell mijë paund për një foshnjë dhe në pritje të një stërvitje. Unë ende nuk mund të le të shkojnë. Unë mendoj se është me të vërtetë neato se disa njerëz mund. Mirë për ju, yay dhe të gjitha këto. Por kur ju lë pas dore suksesin tuaj në aktin e faljes, të vendosni një gjë më shumë në listën e gjatë të gjërave që njerëzit si unë janë të pasuksesshme në. Unë jam me ju, Margaret; një ditë, ndoshta, unë nuk do të ndjehen të djeg. Por jo ende, dhe nuk ka dredhuar atë.

 4. Jo të gjitha bullies do të merrni atë në fund. Willard Mitt Romney është një rast i tillë. Ai ngacmohet një student homoseksual dhe ka ende për të paguar për të apo ndonjë gjë tjetër të parave e tij mund të blejë rrugën e tij jashtë.

 5. Unë shpresoj se disa ditë, për shkakun tuaj dhe nuk tyre, ju mund të le të shkojë zemërimi. Ju jeni një njeri i mirë dhe meritojnë respekt për ku ju keni marrë veten pavarësisht nga gjithçka që kishte për të shkuar nëpërmjet! Ju uroj paqe!

 6. Larissajo ju nuk e dini se Romney nuk do të merrni tijat në fund pasi që ai nuk ka përfunduar ende lol. Kush e di ne mund të gjeni se ai është duke u takuar prostituta homoseksualëve meshkuj prapa shpinës së gruas së tij si atë "të drejtë" djalë me "qëndrimin e gjerë" Shumica e njerëzve të cilët janë soooo vigjilent kundër homoseksualëve janë duke pasur probleme serioze mendore ata thjesht nuk janë të gatshëm për t'u marrë me . IMO në qoftë se ju jeni që i fiksuar me seksin homoseksual ju duhet të keni disa tendenca homoseksuale.

  Imagjinoni, ai i sigurt duket si e rapeublicans janë shumë të fiksuar me seksin homoseksual dhe atë që po ndodh prapa atyre dyerve dhoma gjumi, se nuk i duket normal apo i shëndetshëm për mua që të jetë aq i fiksuar me të dikujt tjetër perceptuar jetën seksuale.

 7. Konflikti midis faljes dhe dëshirën intensive për të parë një detyroj merrni merr atë që meriton e tyre e bën të goxha të vështirë për të le të shkojnë e dhimbjes. Asgjë nuk duket ndonjëherë e bëjnë të ndjehen OK, si, "yeah, që ishte atëherë, kjo është tani, unë nuk jam në klasën e 4 ..."

  Ajo sucks.

 8. ju falënderoj aq shumë Margaret për ndarjen e kjo me ne. Duke qenë një fëmijë çmendje veten time unë mund të lidhen me atë që keni shkruar dhe kjo është me të vërtetë frymëzuese për mua të shoh një grua trim si ju të ngriteni kundër diskriminimit. Ju lutemi të mbani me shkrim tuaj të madhe në këtë blog beacuse ju keni brohorisnin mua deri në shumë raste e trishtim i madh.

 9. Unë plotësisht pajtohem, Margaret. Nëse disa njerëz duan të marrin rrugë të lartë, sepse kjo është ajo që i bën ata të ndjehen mirë atëherë kjo është e madhe, por që nuk është se si ndihem. Nëse ju vendosni për të trajtuar mua si mut atëherë unë do të zgjedhin për të duroj ju (dhe unë nuk do të fajësojnë askënd për të menduarit e njëjtë për mua, sepse unë e di unë kam qenë më pak-se-lloj të njerëzve shumë në të kaluarën).

 10. Kur isha në shkollën time të lartë unë u tallur nga shumë njerëz, ata i quajtur me emra, "Oh shikoni në këtë Fagot transgendered." (Kur unë nuk ishte edhe transgendered, unë jam vetëm një djalë homoseksual), njerëzit e bëjnë fun e emrave të mia dhe sende dhe këtë djalë të veçantë ishte një dhimbje në gomar, çdo herë që unë të eci kaluar klasën e tij ai do të them miqtë e tij "Hey shikoni në atë budalla." Ose "Sa për një natë.", unë didn ' t edhe dua të jap një mallkim për këta njerëz deri vonë kur ne të gjithë e ndarë rrugët, unë pashë një mesazh privat lënë nga dikush në një vend homoseksual takim. OH HELLO IT'S QE fucker WHO QUAJTUR ME EMRAT dhe në mesazh, në qoftë se unë ende kujtohet saktë, ajo përmban disa keqardhjet ndyrë për atë që ai e bëri, ajo ishte e gabuar, ai ishte fajtor dhe më e rëndësishmja, ai e ka gjetur veten e tij të vërtetë dhe do të donte për të pyetur nëse mund t'i japë atij një shans dhe të jenë me Të. "

  Unë vetëm u përgjigj ai, "Dude. Çfarë qij? "Dhe i dhanë një pjesë e mua se si u ndjeva kur ai ishte duke qenë një hov dhe u ndjeva aq shumë më mirë. Jo unë nuk jam i keq për të mos qenë falës.

 11. Faleminderit, Margaret. Ju jeni të drejtë, terapia nuk e ka rregulluar të gjitha. Unë ende ndjeni dhimbje dhe zemërimin, por çfarë ka ndodhur me mua nuk e përcakton se kush jam. Edhe unë kam për të marrë me ngacmimi në shkollë, prej gati klasa e 3 djathtas lart nëpërmjet 11, dhe abuzim seksual në shtëpi dhe jo në mbrojtjen unë e nevojshme. I mbijetuar të gjitha që dhe tani kanë një familje të dashur dhe një biznes të suksesshëm. Unë jam në 50s e mia fund. Në 10 vitet e fundit unë kam pasur në të vërtetë një çift i njerëzve nga shkolla e mesme më kërkoni jashtë për të kërkuar falje për mënyrën se si më trajtuan. Edhe pse unë mund të kuptoj se ku ajo vjen nga, unë nuk do të ndjehen kjo është deri në mua për të dhënë falje për t'i bërë ata të ndjehen më mirë për veten e tyre, pasi të gjitha, kjo është arsyeja pse ata morën mbi mua dhe viktimave të tjera të gatshme në vendin e parë! Është mirë që njerëzit përfundimisht të rriten, por në qoftë se ata duan të bëjnë një ndryshim unë mendoj se ata duhet të ndjekin shembullin e njerëzve si ju. Ju keni qenë gjithmonë një nga heronjtë e mi, Margaret. Të dua!

 12. LOL @ mbytje në dhembshuri ... por unë ndiej. Ne të gjithë merren me gjyqet dhe tribulations ne kishim një rritje deri gay ndryshe. Mine nuk ishte bullies sepse unë në fakt mund të luftojnë. Çështja ime ishte fshehur / luftuar nga brenda me veten time për të cilët unë kam qenë për shumicën e jetës sime dhe të mbajnë të gjitha që në ... dhe këto beteja të brendshme të rishfaqen në marrëdhëniet e mia ... në qoftë se unë kam për të zgjedhur, unë do të preferonte ende urren bullies se ndyrë up tim marrëdhëniet, por unë jam duke punuar në të. Vetëm në këtë moment ... por ende duke punuar në atë ... lol

 13. Pingback: vdekje

Lini një Përgjigju