I lumtur

A keni ndonjëherë me të vërtetë mendoni për herë kur ju jeni të lumtur? Unë nuk e bëjnë. Lumturia për mua është vetëm një shtet pa u vënë re e mendjes, diçka që ne të përzënë me të marrë të vetmuar dhe të mjerë, ose në ekstazë. Gëzuar është vetëm lloj normale për mua, dhe kështu që unë as nuk e përshëndes atë me një buzëqeshje. Kjo është diçka që unë marrë për të dhënë si lindjes së diellit. Është dritë jashtë, unë jam i lumtur - këto gjëra nuk regjistrohen.

Unë jam guessing kjo është e keqe, sepse sa herë që unë jam i pakënaqur, atëherë unë kërko mendjen dhe zemrën time për kujtimet dhe dëshmitë e lumturisë së kaluar, dhe unë nuk mund ta gjeni. Unë nuk kursejnë asgjë, sepse unë nuk u kujdes.

E pra sot, unë jam i lumtur. Dhe kam bërë lavanderi, kështu që të gjithë rreth meje është e lumtur.

Gjej postimet e tjera në lidhje me blogun .

12 Komente. Add To The Mix ...

 1. Dashuri lavanderi bit-famë për rroba të pastra ;) Seriozisht tho, kjo ndodh me mua gjatë gjithë kohës. Ndonjëherë ndjehem si unë vetëm kanë kujtesë të keqe. Apo ndoshta unë kam një hapësirë ​​të shkurtër vëmendje. Apo ndoshta të gjitha që është për shkak se unë pi duhan farë e keqe Hella. Sorrynotsorry.

 2. Unë do të jenë vërtetë të lumtur në qoftë se unë mund të ju të takohen në person dhe u bëmë miq. Unë me siguri do të mbani mend se përgjithmonë.

 3. Unë mendoj se është vetëm gjobë ... më mirë se pakënaqësi të jetë një lajthitje se një gjendje e natyrshme e të qenit. Nëse kënaqësia e juaj është aq e natyrshme që ju nuk mund të vërtetë atë emër, unë mendoj se kjo është një mënyrë e madhe për të qenë.

 4. Njerëzit të humbasë kohë dhe përpjekje duke u mjerueshme. Kjo është aq shumë më të këndshme dhe më e lehtë të qenit i lumtur. Në qoftë se vetëm tërë bota mund të jetë më shumë si Margaret Cho!

 5. Blog post të mirë në lumturi! Unë mendoj se është e madhe që ju nuk e pengojnë të kuptoj se në qoftë se ju jeni veçanërisht të lumtur në çdo ditë të caktuar. Kjo tingëllon si ju keni mësuar për të bërë atë që shumë nga ne dëshirojmë që ne mund të e-jetojnë në këtë moment, dhe nuk banojnë në vendin e negativitet. Unë flas me kaq shumë njerëz çdo ditë që duket se kanë një kohë të tillë të vështirë gjetjen e ndonjë gjë pozitive për jetën e tyre. Shumë e trishtuar. Jeta është shumë e shkurtër.

  PS I love foto të ju me mom tuaj dhe baba! Çfarë një foto e madhe. Prindërit tuaj duken shumë krenar për ty.

 6. "Jeta është një vazhdim i" bit "pjesë" Nëse ju merrni në "Big Island-së Ha.60 + mysafir numërimit" NE ", janë X-VJETRA-Akterët? Bob n Ran Artisti, shumë? WE'll Trego ju do të, u martua rreth e rrotull për 37yrs dashuri bob

 7. Shumë i lumtur për lumturinë tuaj, dhe të dyfishtë yay @ lavanderi duke u bërë, e cila është shumë e vështirë gjatë kohëve të pakënaqur.

  Gjë rreth jetës është se ajo gjithmonë e ka yay dhe BIK-ut, por ick ndihet aq e keqe dhe dhemb Shpirtit të ndjeshme aq shumë sa që është e lehtë të harrosh natyrore lumtur para saj. Këtu ka për të kujtuar të lumtur për të duhur, na lundrojnë përmes valëve të pakënaqur.

 8. Ju lutemi të vijnë në shkretëtirë përsëri! A I miss ju vijnë këtu për turne të ri? : ( Nëse jo, unë do të jetë atje! Loved Beautiful, një natë e madhe për të kujtuar. Dashuria dhe Hugs, brian kortmeyer

 9. Të nderuar Margaret, faleminderit për një shfaqje të madhe në Dilmington natën e kaluar. Dhe në sajë edhe më të mëdha për të pasur kurajon dhe mendje për të folur deri dhe nga kundër padrejtësive dhe tabutë lidhur me LGBT, grave dhe minoriteteve etnike. Ju jeni duke ndihmuar të bëni këtë botë një vend pak më të tolerueshme. :)

  Admirim dhe mirënjohje nga Philly,
  Megan S.

Lini një Përgjigju